NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO –  31.03.2024

CZĘŚĆ DUCHOWA

 1. Ciesząc się Zwycięstwem Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa, drogim naszym parafianom i pielgrzymom życzymy doświadczenia mocy Zmartwychwstania Chrystusa. Niech Jezus ożywia w was to co umarło, niech powrócą do życia wasze prawdziwe miłości, przyjaźnie, niech Jezus Zmartwychwstały rozbudzi i umocni wasze nadzieje. Szczęść Boże.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim za pomoc w przygotowaniu naszego sanktuarium do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: Dziękuję moim współbraciom za każdą posługę, sprzątającym za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji O. Bogdanowi i całej ekipie włącznie z Braćmi Zewnętrznymi i ich rodzinom i Wspólnotą Galilea, wszystkim za przygotowanie liturgii na czas Triduum Paschalnego: Ministrantom, Mariankom, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, Strażakom. Dziękuję za czynny i żywy udział w liturgii w minionych dniach. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swoich łask. Tych co nie uczestniczą w życiu Kościoła a są ochrzczeni błogosławimy i ogarniamy modlitwą o  nawrócenie. Dzięki Bogu jest wiele osób, które ofiarują rzeczy niezbędne do życia sanktuarium a nie chcą być wymieniani. Tym, Bogu znanym osobom z serca dziękujemy i obiecujemy modlitwę ofiarując w każdą niedzielę Mszę świętą w ich intencji o 12.30.

 • W Poniedziałek Wielkanocny w II dzień Świąt będą Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy w czwartek na Mszę św. w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godzinie 18.00 a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji powołań. W piątek zapraszamy na   Eucharystię wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za wszystkie zniewagi całego świata o godzinie 18.00 i spowiedź I – piątkową od 17.15 do 17.55. O. Stanisław i O. Arek przed południem odwiedzą z posługą sakramentalną zgłoszonych chorych. Jeżeli ktoś chciałby zgłosić chorych, jest taka możliwość zgłoszenia do wymienionych Ojców. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 ku czci Niepokalanego Serca Maryi i wymianę tajemnic różańcowych.
 • W piątek z racji Oktawy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • We piątek 5 kwietnia swoje imieniny obchodzi o. Wincenty. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona w niedzielę 7 kwietnia o godz. 11.00. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji.
 • Wieczorem dnia 06.04 w sobotę, zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca i uwielbienie z modlitwą o uzdrowienie i modlitwą wstawienniczą, prowadzony przez Wspólnotę Przez Jej Serce. Przyjdź by doświadczyć żywej obecności. Jego mocy i potęgi. W duchu Nowej Ewangelizacji rozgłoś tę radosną wiadomość ludziom z którymi żyjesz. Rozpoczynamy różańcem o 17.00.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego i odpust w Gieraszowicach o godz. 15.00. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie odmawianie nowenny do Bożego Miłosierdzia w naszym sanktuarium po Mszach świętych wieczornych.
 • Z wielką też radością już dziś informuję, że nasz diakon z Ruszczy Płaszczyzna Paweł Drach został dopuszczony do przyjęcia święceń Kapłańskich, które odbędą się 18 maja w Krakowie. Jesteśmy dumni z Niego i Jego rodziny. Z Jego odwagi pójścia za Jezusem. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji. Prymicje będą w naszej parafii w niedzielę dnia 26 maja. Zapraszamy.
 • Wierzymy, że Bóg wysłuchuje naszych modlitw i zyskujemy łaski i doświadczamy cudów tak często tu wyproszonych. Zawsze można zamówić intencje na Msze zbiorowe w środy o 18.00 i w niedziele na 12.30, nawet bezpośrednio przed Mszą. Zapisujemy też na Msze święte gregoriańskie. Informacje o warunkach tych szczególnych Mszy u Ojca Proboszcza. Mamy też możliwość odprawiania waszych intencji we wcześniejszym czasie podczas naszych wyjazdów. Wtedy Msze będą szybciej odprawiane, ale nie w Sanktuarium.
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

CZĘŚĆ MATERIALNA

 1. Przy zeznaniu podatkowym prosimy o odpis 1,5% podatku dochodowego na Stowarzyszenie Miłośników Sanktuarium Maryjnego w Sulisławicach, które wspólnie z parafią troszczy się o nasze Sanktuarium.
 1. Można zakupić w kancelarii parafialnej piękny stojący obraz Matki Bożej Bolesnej: druk na granicie w cenie 132 złotych.
 1. Dziękuję wszystkim, którzy w Wielki Czwartek i w Wielką Sobotę sprzątali nasze Sanktuarium i złożyli ofiarę na kwiaty. W piątek 5 kwietnia po Mszy świętej wieczornej o posprzątanie sanktuariumprosimy rodziny: Dereń, Sarzyńska, Adamkiewicz, Nowak i Dyl z Sulisławic.

o. Edward Żakowicz, CR – zmartwychwstaniec

Proboszcz Parafii i Kustosz Sanktuarium

STAŁE OGŁOSZENIA

 1. Zapraszam do zgłaszania łask i cudów w kancelarii parafialnej. Dwie osoby z Dmosic pomogą wam zapisać na formularzu świadectwo. Świadectwa są żywym znakiem dla człowieka żywej obecności Boga. Są darem dla ludzkości i nie można ich skrywać tylko dla siebie. Bóg przez Maryję Sulisławską czyni cuda, aby się nimi dzielić i by nasza wiara wzrastała i była mocna. Zapraszamy.
 • Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.30 na modlitwę różańcową w naszym Sanktuarium prowadzoną przez Braci Zewnętrznych naszego Zgromadzenia Zmartwychwstańców. Zapraszamy też chętnych do tej Wspólnoty.
 • Wierzymy, że Bóg wysłuchuje naszych modlitw i zyskujemy łaski i doświadczamy cudów tak często tu wyproszonych. Zawsze można zamówić intencje na Msze zbiorowe w środy o 18.00 i w niedziele na 12.30, nawet bezpośrednio przed Mszą. Zapisujemy też na Msze święte gregoriańskie. Informacje o warunkach tych szczególnych Mszy u Ojca Proboszcza. Mamy też możliwość odprawiania waszych intencji we wcześniejszym czasie podczas naszych wyjazdów. Wtedy Msze będą szybciej odprawiane, ale nie w Sanktuarium.
 • Można zakupić w kancelarii parafialnej piękny stojący obraz Matki Bożej Bolesnej: druk na granicie w cenie 132 złotych.
 • Zapraszamy do parkowania na wyznaczonym parafialnym miejscu postojowym.