VII NIEDZIELA WIELKANOCY –  21.05.2023

CZĘŚĆ DUCHOWA

 1. W tym tygodniu wspominamy:
 • środa: NMP Wspomożycielki Wiernych
 • piątek: Świętego Filipa Neri, prezbitera
 • Z wielką radością informujemy, że nasz kleryk z Ruszczy Płaszczyzna Paweł Drach przyjmie Święceń Diakonatu w sobotę 27 maja o godzinie 11.30 w Krakowie. Jesteśmy dumni z Niego jako Zmartwychwstańcy i myślę, że każdy parafianin i wierzący. Podziwiamy jego odwagę – dziś w tak ciężkich warunkach, pójścia za Jezusem. Zachęcamy do modlitwy w jego intencji.
 • Zapraszamy do naszego Sanktuarium codziennie  o godz. 17.30 na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej i na wspólne śpiewanie Litanii Loretańskiej.
 • Trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego podczas nabożeństwa majowego.
 • W środę odbędzie się Rada Parafialna. Rozpoczniemy o godzinie 18.00 Mszą świętą w intencji nawrócenia parafiani odnowy życia we wspólnocie parafii.
 • W piątek mamy dzień modlitw o powołania. Zapraszamy od 15.00 na Koronkę Miłosierdzia Bożego, adorację, o 17.30 na majówkę, Nowennę do Ducha Świętego i Mszę o 18.00.
 • Zapraszamy na odpust Zesłania Ducha Świętego od 27- 29 maja. Dnia 27 maja /sobota/ zapraszamy na koncert ewangelizacyjny a w niedzielę na uroczystą sumę o godzinie 12.30 podczas której poświęcimy dwie repliki /awers i rewers/ cudownego obrazu i umieścimy uroczyście na filarach przed prezbiterium. Niech przez bliskość wizerunków i ich kontemplację przemawia do Ciebie Bóg i Maryja w terapeutycznej relacji przymierza, które uzdrawia. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do spełnienia tego pragnienia Boga i Maryi. Po Mszy odbędzie się procesja Eucharystyczna. Osoby niosące chorągwie i feretrony proszę bardzo o przygotowanie ich i włączenie się w procesję. Strażaków zapraszamy z pocztami sztandarowymi i prosimy o poniesienie baldachimu. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów a wspólnoty liturgiczne do podjęcia służby liturgicznej.

Mieszkańców Rybnicy, Królewic, Wólki Gieraszowskiej, Beszyc, Ruszczy Kolonia i Sulisławic prosimy bardzo o wykonanie koron i dostarczenie ich w piątek 26 maja po południu.

 • Zapraszamy męską młodzież maturalną i starszych mężczyzn do naszego nowicjatu i seminarium na braci współpracowników i księży. Potrzebujemy tych, których Bóg powołuje do głoszenia nadziei zgodnie z naszym charyzmatem Zmartwychwstańców. Dziś wszyscy potrzebują nadziei a my to mamy w sercu naszego Zgromadzenia. Życzymy odwagi. Możecie zgłosić się u Księdza Tomka Koperka na numerze telefonu 0048 508 667 016; Cieszymy się z każdego odpowiedzialnego śmiałka. Wspieramy modlitwą i zapraszamy do spotkania z nami osobiście tu w Sanktuarium.
 • Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
 • KRZYSZTOF DAWID DUDEK – kawaler stanu wolnego z AGATĄ MONIKĄ SEDLAK – panną stanu wolnego. Zapowiedź II.
 • ADAM PAPKA –kawaler stanu wolnego z JUSTYNĄ DOMINIKĄ CZYŻ  – panną stanu wolnego. Zapowiedź II.
 1. Już dziś informujemy, że dnia 17 czerwca 2023 /sobota/ Ojciec Wincenty Suwała będzie świętował 65 rocznicę przyjęcia Święceń Kapłańskich. To znak jak Bóg i Maryja prowadzą kapłana i jak wzmacniają jego posługę i błogosławią lud kapłanem. Ojciec Wincenty poświęcił diecezji i posłudze dla Maryi tu w Sanktuarium 35 lat swojego życia i kapłaństwa. Uroczysta Msza święta będzie dokładnie w dzień  rocznicy jego święceń /17.06.2023/ o godzinie 12.00. Głównym celebransem będzie Ksiądz Biskup Edward Frankowski a uroczystą homilię wygłosi o. Mariusz Mazur, Wikariusz Prowincjalny Zmartwychwstańców. Zapraszamy.
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

CZĘŚĆ MATERIALNA

 1. Można zakupić w kancelarii parafialnej piękny stojący obraz Matki Bożej Bolesnej: druk na granicie w cenie 123 złotych.
 1.  Odbywa się dziś zbiórka do puszki na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.
 1. Dziękujemy za każde złożone ofiary na Sanktuarium. Dzięki sponsorom Sanktuarium spełnia swoje zadanie i się rozwija. Kto mógłby wspomóc osobiście sanktuarium to mamy dwie propozycje. Potrzebujemy 4,500 na spłacenie nowych dwóch gablot oraz 30 nowych krzeseł konferencyjnych do centrum ewangelizacji, które tu powoli powstaje w cenie 3.300. Prosimy w modlitwie o takich sponsorów. Wierzymy, że Bóg nam takowych pośle.
 1. Dziękuję wszystkim, którzy w sobotę 20 maja sprzątali nasze Sanktuarium. W piątek 26 maja po wieczornej Mszy świętej o posprzątanie Sanktuarium prosimy rodziny; Duda, Musiał, Orzechowska, Dybus i Bryła z Wólki Gieraszowskiej.

o. Edward Żakowicz, CR – zmartwychwstaniec

Proboszcz Parafii i Kustosz Sanktuarium

STAŁE OGŁOSZENIA

 1. Zapraszam do zgłaszania łask w kancelarii parafialnej. Dwie osoby z Dmosic pomogą wam zapisać na formularzu świadectwo. Świadectwa są żywym znakiem dla człowieka żywej obecności Boga. Są darem dla ludzkości i nie można ich skrywać tylko dla siebie. Bóg przez Maryję Sulisławską czyni cuda, aby się nimi dzielić i by nasza wiara wzrastała i była mocna. Zapraszamy.
 2. W związku z wieloma intencjami Mszy świętej /zawsze około 13/, które są zamówione ale nie jest w związku z nimi złożona ofiara informujemy, że od dziś składać ofiarę trzeba przy zamówieniu. Wszelkie intencje bez złożonej ofiary tydzień wcześniej, będą przenoszone automatycznie na Mszę świętą zbiorową w środę na 18.00. Dziękujemy za zrozumienie.
 1. My zmartwychwstańcy posługujący w Sulisławicach wraz ze Wspólnotą Przez Jej Serce i Galileą chcemy podzielić się odkrytą w Bogu i Maryi wizją rozwoju Sanktuarium. Robimy to po to, abyście zrozumieli nasze działanie i włączyli się świadomie w głoszenie mocy Jezusa i Maryi. Wizja wypływa z bogactwa podarowanego dla Sulisławic, diecezji i świata to znaczy dar cudownego obrazu i z charyzmatu zmartwychwstańców: nieść nadzieję i radość zmartwychwstałego. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za przekazanie Bożej miłości wyrażonej przez obecność Maryi w Sanktuarium. Te dwie rzeczywistości są nierozerwalnie ze sobą związane. Nasza wizja w skrótach i w punktach:

a/ Tradycyjne duszpasterstwo w każdym możliwym względzie – pielgrzymki…;

b/ Wieczory uwielbienia i chwał – także organizowane w diecezji;

c/ Centrum Ewangelizacji: Koncerty i Kursy Ewangelizacyjne różnego typu;

d/ Wieczory parafialne: duchowo – integracyjno – rekreacyjne spotkania dla parafii;

e/ Organizacja Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie – życzenie także ks. Biskupa;

f / Dokończenie projektu „ Sanktuarium Sulisławice–Miejsce Cudowne”–film o cudach…

g/ Otwartość na nowe natchnienia Ducha Świętego…

Cel do osiągnięcia: Podprowadzanie każdego człowieka pod światło miłości Boga i Maryi, by Oni dokonywali cudów nawrócenia i powrotu do pasjonującego życia w Duchu Świętym. Sanktuarium miało by się stawać miejscem doświadczania terapeutycznej miłości Boga i Maryi, nadziei, wolności, prawdy, pasjonującego życia. Niech się tak stanie.

Prosimy więc o włączenie się w to dzieło tym czym dysponujesz: od możliwości finansowych do głębokiego zaangażowania duchowego w modlitwie i poście.

 1. Zauważamy straszny nieporządek pozostawiany przez ludzi na cmentarzu i przy nim, około Sanktuarium/ np. przenoszenie z kąta w kąt ławek a nie zwracanie ich na miejsce, zostawianie puszek i butelek…/ i szczególne miejsce śmieci także w tak zwanym wąwozie. Proszę o sumienne zachowywanie porządku. Proszę też chętnych /tych, którzy kochają Matkę Bolesną Sulisławską i to Sanktuarium/,  z wiosek naszej parafii lub pielgrzymów o rozeznanie i zgłoszenie się do grupy porządkowej, która podjęła by trud utrzymywania czystości. Czystością świadczymy o miłości do Boga i Maryi. Takie osoby proszę o zgłoszenie się u brata Mirka bezpośrednio lub przez maila wpisując kontaktowy numer telefonu. Marzeniem jest uporanie się ze śmieciami, nieuformowanym właściwie terenem i budowami rozwalającymi się i zagrażającymi życiu. Może znalazła by się jakaś firma, która dobrowolnie i za cenę niezbędnych wydatków by się za to wzięła. Wynagrodzeniem była by wdzięczność Boga i Maryi, satysfakcja z pomocy dla sanktuarium i podziękowanie firmie w Radiu Kielce. Pamiętam w modlitwie.
 • Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczą aktywnie w życiu parafii i w Sanktuarium przygotowując ewangelizację z pasją tak byśmy weszli w światło Boga i pozwolili mu prowadzić się do nieba. Proszę Boga i Maryję Sulisławską, aby było jak najwięcej naszych parafian i pielgrzymów, którzy w to światło wejdą z odwagą a nie będą tylko dalekimi obserwatorami tego co się tu w mocy Ducha świętego dzieje. Błogosławię was i pamiętam w modlitwie i poście.
 • Informujemy, że po każdej Mszy świętej zapisujemy w kancelarii intencje Mszy. Przy zapisywaniu Mszy świętej i składaniu ofiary proszę o wzięcie pod uwagę, że jedyne z czego żyjemy jako bracia i kapłani to składane ofiary na Msze święte i na śluby, pogrzeby czy chrzty – ewentualnie emerytury i za pracę w szkole. Niech każdy zdecyduje w swoim sumieniu i oceni swoje możliwości finansowe przy składaniu ofiary.
 • Wraz ze Wspólnotą Galilea poszukujemy muzyków / szczególnie gitarzystów/ do prowadzenia śpiewu podczas uwielbień w trzecie soboty miesiąca. Tych, których Bóg i Maryja powołują do tej świętej posługi prosimy o kontakt z Ojcem Kustoszem.
 • Wierzymy, że Bóg wysłuchuje naszych modlitw i zyskujemy łaski i doświadczamy cudów tak często tu wyproszonych. Zawsze można zamówić intencje na Msze zbiorowe w środy o 18.00 i w niedziele na 12.30, nawet bezpośrednio przed Mszą. Możemy jeszcze wpisać od maja na gregorianki w kościele i u Ojca Wincentego. W Sanktuarium jeszcze są wolne listopad i grudzień 2023. Informacje o warunkach tych szczególnych Mszy u Proboszcza. Mamy też możliwość odprawiania waszych intencji we wcześniejszym czasie podczas naszych wyjazdów. Wtedy Msze będą szybciej odprawiane, ale nie w Sanktuarium. Intencje nieopłacone przed wyznaczoną Mszą świętą będą przenoszone na Msze zbiorowe. Wykorzystajcie proszę wszystkie możliwości.
 • Zapraszamy do parkowania na wyznaczonym parafialnym miejscu postojowym. Otwarte już są drzwi wejściowe od strony miejsca postojowego.
 • Na stoliku przy wyjściu można zabrać profesjonalne materiały na temat uzależnień od narkotyków oraz informacje dla tych, którzy potrzebują profesjonalnej pomocy duchowo – psychicznej.