III NIEDZIELA ZWYKŁA: 21.01.2024

 1. W tym tygodniu wspominamy:
 • Środa: Św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła
 • Czwartek: Święto Nawrócenia Świętego Pawła
 • Piątek: Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
 • W piątek 19 stycznia były imieniny br. Mariusza Zięby CR. Życząc bratu  Mariuszowi daru zdrowia, obfitości łask Bożych i opieki  M.B. Sulisławskiej zapraszamy dziś na 11.00 do udziału w Mszy św. w intencji solenizanta. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji.
 • Dziś Niedziela Słowa Bożego. Rozkochajmy się w Słowie Boga do nas: w czytaniu, medytowaniu i wprowadzaniu w życie Pisma Świętego. Słowo to Jezus żywy.
 • Dziś 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w modlitwach.
 • W środę 24 stycznia obchodzimy wspomnienie świętego Franciszka Salezego patrona pracowników mediów. Otoczmy modlitwą dziennikarzy i wszystkie sprawy mediów.
 • W sobotę zapraszamy wszystkich sadowników i ogrodników na Mszę świętą za parafian ku czci Świętej Doroty waszej Patronki. Wspólnie w uroczystym akcie zawierzymy was świętej Dorocie i modląc się litanię właśnie do Niej będziemy prosić za was, byście przeżyli życie pełne siły wiary i zbierali hojne owoce waszej pracy w błogosławieństwie Boga nie ryzykując życia wiecznego.
 • Już dziś zapraszamy wszystkich rolników, sadowników i ogrodników na pielgrzymkę dziękczynno błagalną z okazji wspomnienia świętej Doroty 3/4 lutego /sobota -niedziela/ – Patronki Sadowników i Ogrodników. Uroczysta Msza święta będzie 4 lutego o 12.30 w intencji rolników, sadowników i ogrodników z aktem zawierzenia Matce Bożej. Informacje na plakacie w gablocie i na stronie internetowej.

Pielgrzymka ta ma za cel uświadomienie sobie, że wszystko co posiadamy, każde pole, owoc, warzywo, kwiat… jest darem Bożym i On – jedyny Bóg ma być na pierwszym miejscu w naszej pracy w sadach i ogrodach. Bez Jego

błogosławieństwa nie ma prawdziwych owoców i warzyw. A wręcz odwrotnie. Niewdzięczność i brak takiej świadomości czyni człowieka egoistą i skoncentrowanym tylko na swoim biznesie, tylko na swoich osiągnięciach i tylko na swoich zdolnościach. Życie wtedy nie prowadzi do kościoła ani do zbawienia. Zapraszamy więc z całego serca. Wszyscy będziemy uczyć się stawiać Boga na pierwszym miejscu. Swoją obecnością nas zaszczyci Diecezjalny Duszpasterz Rolników Ks. Stanisław Czachor.

 • Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.

CZĘŚĆ MATERIALNA

 •  W ostatnim czasie spłonął dom rodzinie z naszej parafii. W miarę możliwości pragniemy przyjść z pomocą poszkodowanym osobom, dlatego dziś jest zbiórka pieniędzy do puszek na wspomniany cel. Poszkodowana rodzina jest w trakcie budowy nowego domu, który jest w stanie surowym. Zatem potrzebne są również materiały budowlane jak również pracownicy. Za wsparcie i pomoc serdecznie dziękuję.
 1. Za tydzień 28 stycznia w niedzielę, będzie taca gospodarcza. Dziękujemy za składane ofiary i zrozumienie.
 1. Bardzo serdecznie dziękuję Sołtysom, którzy zbierają na ogrzewanie naszego kościoła oraz osobom i rodzinom, które składają tę ofiarę. Dziś dziękujemy mieszkańcom: Sulisławic za wyzbieranych 656 złotych.
 1. Przy zeznaniu podatkowym prosimy o odpis 1,5% podatku dochodowego na Stowarzyszenie Miłośników Sanktuarium Maryjnego w Sulisławicach, które wspólnie z parafią troszczy się o nasze Sanktuarium.
 1. Można zakupić w kancelarii parafialnej piękny stojący obraz Matki Bożej Bolesnej: druk na granicie w cenie 132 złotych.
 1. Dziękuję wszystkim, którzy w sobotę 20 stycznia sprzątali nasze Sanktuarium.
  W sobotę 27 stycznia przed południem o posprzątanie Sanktuarium prosimy rodziny z Ruszczy Płaszczyzna: Grudzień, Suma, Żurek, Renkas i Dul.

o. Edward Żakowicz, CR – zmartwychwstaniec

Proboszcz Parafii i Kustosz Sanktuarium