II NIEDZIELA ADWENTU, 10. 12. 2023 r.

 1. Msze święte Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszym Sanktuarium dla wszystkich codziennie o godz. 8.00 i 18.00. O godz. 7.30 zapraszamy na wspólne śpiewanie Godzinek do NMP.
 2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
  • Środa: Św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
  • Czwartek: Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
 3. W poniedziałek przypada rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Wincentego Granata. Zachęcamy do modlitwy o rychłą beatyfikację.
 4. W środę 13 grudnia przypada Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. Pamiętajmy o tych, którzy zadbali o naszą wolność.
 5. Zapraszamy serdecznie na Wieczór Chwały prowadzony przez Wspólnotę Ewangelizacyjną Galilea w sobotę o 18.00. Rozgłoś to całemu światu. Ważne byśmy tu u Maryi Sulisławskiej uwielbiali Boga we wszystkim. Niech płynie stąd miłość i radość Potężnego i Jedynego Boga przez Matkę Sulisławską.
 6. Za tydzień w niedzielę będzie Msza święta w Gieraszowicach o 14.30.
 7. Posługujemy Sakramentem Pokuty codziennie przed Mszą świętą.
 8. W ostatnim tygodniu zmarły nasze parafianki: + Józefa Lipiec z Ruszczy Płaszczyzna i + Barbara Kurzępa z Wólki Gieraszowskiej.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

CZĘŚĆ MATERIALNA

 1. Dziękuję wszystkim, którzy w minioną sobotę sprzątali sanktuarium i złożyli ofiarę na kwiaty. W sobotę 16 grudnia od 9.00 o posprzątanie sanktuarium prosimy: Jasonek, Kos, Wyrzykowska, Bednarska, Dzieciuch i Witek z Ruszczy Kolonia
 2. Można zakupić piękny stojący obraz Matki Bożej Bolesnej: druk na granicie w cenie 132 złotych. Obraz można nabyć w kancelarii parafialnej.
 3. Trwa akcja Caritas Polska „Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom”. Przy wyjściu z Sanktuarium dziś a po każdej wieczornej Mszy świętej codziennie, można nabyć świece Caritas: mała 12 zł, duża 25 zł.
 4. Dziś przypada Dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie i odbywa się zbiórka do puszki na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję Sołtysom, którzy zbierają na ogrzewanie naszego kościoła oraz osobom i rodzinom, które składają tę ofiarę.
 6. Choć ze względów finansowych ogrzewamy Kościół tylko w sobotę wieczorem i w niedzielę to za tydzień do puszek będziemy zbierać ofiary na ogrzewanie od wszystkich chętnych oprócz mieszkańców wiosek, które już zbierały na ten cel. Z góry dziękuję za zrozumienie i ofiarność.
 7. Za tydzień w niedzielę, będzie można nabyć sianko na stół wigilijny. Ofiary zebrane zostaną przeznaczone na cele Liturgicznej Służby Ołtarza.

STAŁE OGŁOSZENIA

 1. Zapraszam do zgłaszania łask w kancelarii parafialnej. Dwie osoby z Dmosic pomogą wam zapisać na formularzu świadectwo. Świadectwa są żywym znakiem dla człowieka żywej obecności Boga. Są darem dla ludzkości i nie można ich skrywać tylko dla siebie. Bóg przez Maryję Sulisławską czyni cuda, aby się nimi dzielić i by nasza wiara wzrastała i była mocna. Zapraszamy.
 2. Można zakupić w kancelarii parafialnej piękny stojący obraz Matki Bożej Bolesnej: druk na granicie w cenie 132 złotych.
 3. Zachęcamy mężczyzn i kobiety do Wspólnoty Straży Maryi Sulisławskiej. Członkowie Straży mieliby spotkania formacyjne i posługiwaliby przy Uroczystościach w Sanktuarium. Bliższe informacje i zgłoszenia u Ojca Kustosza. Ta posługa jest niezbędna do spokojnego ogłaszania ludziom, że to miejsce jest cudowne. Proszę o gorącą modlitwę w tej intencji.
 4. Przypominamy, że stale jest aktualna prośba o pomoc przy porządkach. Osoby, które rozumieją fakt, że przy Sanktuarium potrzebnych jest dużo ludzi aktywnych, zapraszamy do zgłoszenia się u Brata Mirosława. Potrzebą niezbędną są też dorośli, którzy służyliby pomocą przy pielgrzymkach i uroczystościach sanktuaryjnych. Nazywamy ich Strażą Maryi Bolesnej Sulisławskiej. Zapraszamy rozkochanych w Maryi Sulisławskiej do takiej Wspólnoty. Zgłosić się możecie u Ojca Kustosza.
 5. Dziękujemy za każde złożone ofiary na Sanktuarium. Dzięki sponsorom Sanktuarium spełnia swoje zadanie i się rozwija. Prosimy w modlitwie o sponsorów. Wierzymy, że Bóg nam takowych pośle, byśmy głosili Ewangelię z mocą.
 6. W związku z wieloma intencjami Mszy świętej /zawsze około 13/, które są zamówione ale nie jest w związku z nimi złożona ofiara informujemy, że składać ofiarę trzeba przy zamówieniu. Wszelkie intencje bez złożonej ofiary tydzień wcześniej, będą przenoszone automatycznie na Mszę świętą zbiorową w środę na 18.00. Dziękujemy za zrozumienie.
 7. Wierzymy, że Bóg przez wstawiennictwo Maryi Bolesnej Sulisławskiej tu na tym cudownym miejscu wysłuchuje naszych modlitw, zyskujemy łaski i doświadczamy cudów tak często tu wyproszonych. Zapraszamy do zamawiania intencji w każdym czasie na Msze zbiorowe w środy o 18.00 i w niedziele na 12.30, nawet bezpośrednio przed Mszą. Zapisujemy także tak zwane Gregorianki. Możemy je wpisać w Sanktuarium i u Ojca Wincentego na przyszły rok. Informacje o warunkach tych szczególnych Mszy u Proboszcza.
 8. My zmartwychwstańcy posługujący w Sulisławicach wraz ze Wspólnotą Przez Jej Serce i Galileą chcemy podzielić się odkrytą w Bogu i Maryi wizją rozwoju Sanktuarium. Robimy to po to, abyście zrozumieli nasze działanie i włączyli się świadomie w głoszenie mocy Jezusa i Maryi. Wizja wypływa z bogactwa podarowanego dla Sulisławic, diecezji i świata to znaczy dar cudownego obrazu i z charyzmatu zmartwychwstańców: nieść nadzieję i radość zmartwychwstałego. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za przekazanie Bożej miłości wyrażonej przez obecność Maryi w Sanktuarium. Te dwie rzeczywistości są nierozerwalnie ze sobą związane. Nasza wizja w skrótach i w punktach:
  a/ Tradycyjne duszpasterstwo w każdym możliwym względzie – pielgrzymki…;
  b/ Wieczory uwielbienia i chwał – także organizowane w diecezji;
  c/ Centrum Ewangelizacji: Koncerty i Kursy Ewangelizacyjne różnego typu;
  d/ Wieczory parafialne: duchowo – integracyjno – rekreacyjne spotkania dla parafii;
  e/ Organizacja Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie – życzenie także ks. Biskupa;
  f/ Dokończenie projektu „ Sanktuarium Sulisławice–Miejsce Cudowne”–film o cudach…
  g/ Otwartość na nowe natchnienia Ducha Świętego…

Cel do osiągnięcia: Podprowadzanie każdego człowieka pod światło miłości Boga i Maryi, by Oni dokonywali cudów nawrócenia i powrotu do pasjonującego życia w Duchu Świętym. Sanktuarium miało by się stawać miejscem doświadczania terapeutycznej miłości Boga i Maryi, nadziei, wolności, prawdy, pasjonującego życia. Niech się tak stanie.

Prosimy więc o włączenie się w to dzieło tym czym dysponujesz: od możliwości finansowych do głębokiego zaangażowania duchowego w modlitwie i poście.

Nawrócenie dokonuje się w czasie głębokiego i wyjątkowego spotkania z Bogiem w codzienności, ale szczególnie w czasie długich adoracji, kontemplacji, czasu w ciszy, który zostawiasz dla Boga, by mógł przemówić, uzdrowić, oczyścić… pokazać swoją miłość… Nasze Sanktuarium to święte miejsce wybrane przez Boga dla Maryi i dla Ciebie. Zapraszamy nie tylko do odwiedzenia Sanktuarium, ale do kontemplacji wizerunków cudownego obrazu przybliżonego przez powiększone repliki. Bóg wychodzi do Ciebie z terapeutyczną relacją miłości, którą uzdrawia. Zapraszamy też do Sanktuarium na czas w ciszy, czas odpoczynku duchowego i czytania duchowego. Przy bocznym zejściu koło plebani są rozkładane leżaki a w szafce drewnianej przy leżakach są książki duchowe. Możesz w słońcu Miłości Boga, Jego Matki czytać wygodnie i medytować. Uciekaj ze świata plotek, huku i patologii w świat pokoju, radości, prawdziwej miłości i szczęścia…, szacunku do Boga i Siebie.

Zauważamy straszny nieporządek pozostawiany przez ludzi na cmentarzu i przy nim, około Sanktuarium/ np. przenoszenie z kąta w kąt ławek a nie zwracanie ich na miejsce, zostawianie puszek i butelek…/ i szczególne miejsce śmieci także w tak zwanym wąwozie. Proszę o sumienne zachowywanie porządku. Proszę też chętnych /tych, którzy kochają Matkę Bolesną Sulisławską i to Sanktuarium/, z wiosek naszej parafii lub pielgrzymów o rozeznanie i zgłoszenie się do grupy porządkowej, która podjęła by trud utrzymywania czystości. Czystością świadczymy o miłości do Boga i Maryi. Takie osoby proszę o zgłoszenie się u brata Mirka bezpośrednio lub przez maila wpisując kontaktowy numer telefonu. Marzeniem jest uporanie się ze śmieciami, nieuformowanym właściwie terenem i budowami rozwalającymi się i zagrażającymi życiu. Może znalazła by się jakaś firma, która dobrowolnie i za cenę niezbędnych wydatków by się za to wzięła. Wynagrodzeniem była by wdzięczność Boga i Maryi, satysfakcja z pomocy dla sanktuarium i podziękowanie firmie w Radiu Kielce. Pamiętam w modlitwie.

Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczą aktywnie w życiu parafii i w Sanktuarium przygotowując ewangelizację z pasją tak byśmy weszli w światło Boga i pozwolili mu prowadzić się do nieba. Proszę Boga i Maryję Sulisławską, aby było jak najwięcej naszych parafian i pielgrzymów, którzy w to światło wejdą z odwagą a nie będą tylko dalekimi obserwatorami tego co się tu w mocy Ducha świętego dzieje. Błogosławię was i pamiętam w modlitwie i poście.

Informujemy, że po każdej Mszy świętej zapisujemy w kancelarii intencje Mszy. Przy zapisywaniu Mszy świętej i składaniu ofiary proszę o wzięcie pod uwagę, że jedyne z czego żyjemy jako bracia i kapłani to składane ofiary na Msze święte i na śluby, pogrzeby czy chrzty – ewentualnie emerytury i za pracę w szkole. Niech każdy zdecyduje w swoim sumieniu i oceni swoje możliwości finansowe przy składaniu ofiary.

Zapraszamy do parkowania na wyznaczonym parafialnym miejscu postojowym. Otwarte już są drzwi wejściowe od strony miejsca postojowego.

Na stoliku przy wyjściu można zabrać profesjonalne materiały na temat uzależnień od narkotyków oraz informacje dla tych, którzy potrzebują profesjonalnej pomocy duchowo – psychicznej.

o. Edward Żakowicz, CR – zmartwychwstaniec
Proboszcz Parafii i Kustosz Sanktuarium