OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XXX NIEDZIELA ZWYKŁA –  29.10.2023

CZĘŚĆ DUCHOWA

 1. W tym tygodniu wspominamy:
 2. Środa: UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
 3. Czwartek: WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH
 4. Sobota: wspomnienie  św. Karola Boromeusza, biskupa
 5. Nabożeństwa różańcowe w naszym Sanktuarium odprawiane są dla dzieci jeszcze w poniedziałek o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży w do wtorku po Mszy świętej wieczornej. W każdą niedzielę o godz. 17.30 modlitwę różańcową prowadzą Bracia Zewnętrzni naszego Zgromadzenia. Zapraszamy.
 • Msza Święta niedzielna o godzinie 18.00 jest Mszą Świętą z udziałem młodzieży, którą zapraszamy z każdego zakątka naszej parafii. Po dzisiejszej wieczornej Mszy świętej, w salkach, odbędzie się spotkanie młodzieży klas siódmych, która pragnie przygotować się do bierzmowania.
 • Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i modlitwa wyjątkowa za bliskich nam zmarłych. Na końcu kościoła na stoliku wyłożone są kartki na wypominki:
 • jednorazowe – modlimy się za zmarłych podczas procesji na cmentarzu ok. godz. 12.00
 • miesięczne – modlimy się przez cały miesiąc listopad
 • roczne – modlimy się przez cały rok w każdy pierwszy wtorek miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00.

Wszyscy nasi zmarli potrzebują twojej pomocy. W tym cudownym sanktuarium szczególnie, chcemy im pomóc sercem i modlitwą przez wstawiennictwo naszej Matki Bożej Bolesnej i wyprosić im przebaczenie i wstęp do nieba. Zachęcamy więc do aktywnej pomocy przez złożenie wypominek w zakrystii lub w każdym czasie w kancelarii. Prosimy o czytelne wypisywanie i zaznaczenie rodzaju wypominek.

 • W wigilię Wszystkich Świętych tj. 31 października (wtorek) organizujemy Orszak Świętych. Naszym celem jest propagowanie wartości chrześcijańskich poprzez ludzi świętych, których wspominamy kolejnego dnia oraz rezygnacja z zabaw wywodzących się z pogaństwa typu Halloween. Dlatego zapraszamy dzieci i młodzież przebranych za ulubionych świętych na Mszę Świętą o godz. 18.00, po której odbędzie się „rozśpiewany pochód świętych”. Na końcu wszyscy przebrani otrzymają niespodziankę.
 • W uroczystość Wszystkich Świętych, na Mszy św. o godz. 11.00, będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, miesięcznych i jednorazowych. Po Mszy św. procesja na cmentarzu i różaniec za zmarłych. Przypominamy, że tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.
 • Stowarzyszenie Miłośników Sanktuarium  jak co roku organizuje dnia 1 listopada od godz. 8,00 do 16,00 kwestę przy cmentarzu. Dziękujemy za udział w zeszłorocznej kweście – zebraliśmy 4700 zł. Cały dochód z kwesty z bieżącego roku zostanie przeznaczony na uregulowanie należności za remont metalowej bramy głównej. Dziękujemy za udział w kweście, to dzięki Państwa wsparciu możemy realizować remonty wokół sanktuarium.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy w czwartek na Mszę św. w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godzinie 18.00 a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji powołań. W piątek zapraszamy na   Eucharystię wynagradzającą Najświętszemu Sercu Jezusa za wszystkie zniewagi całego świata o godzinie 18.00 i spowiedź I – piątkową od 17.30 do 17.55. O. Stanisław i O. Arek przed południem odwiedzą z posługą sakramentalną zgłoszonych chorych. Jeżeli ktoś chciałby zgłosić chorych, jest taka możliwość zgłoszenia do wymienionych Ojców. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 ku czci Niepokalanego Serca Maryi i wymianę tajemnic różańcowych.
 • Wieczorem dnia 04.11 w sobotę, zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca i uwielbienie z modlitwą o uzdrowienie i modlitwą wstawienniczą, która będzie prowadzona przez Wspólnotę Przez Jej Serce. Przyjdź by doświadczyć żywej obecności. Jego mocy i potęgi. Rozpoczynamy różańcem o 17.00.
 • W tym roku w Bożej mocy i mocy Maryi Sulisławskiej realizujemy kolejną część projektu Sanktuarium – Sulisławice: Miejsce Cudowne. Jest nim film o łaskach przez wstawiennictwo M.B. Bolesnej Sulisławskiej. Wszystkich, którzy doświadczyli łask prosimy o kontakt z Ojcem Kustoszem. Łaska jest darem danym darmo z inicjatywy Boga. Ma charakter nadprzyrodzony. Przerasta rozum, siłę i wolę człowieka. Łaska oczyszcza z grzechu i uświęca. Łaska jest darem dla osoby, wspólnoty Kościoła i świata. Więc przyjdź się nią podzielić, by nie zatrzymywać Bożej Miłości i obecności tylko dla siebie. Zapraszamy też do wsparcia finansowego.
 1. Zapraszamy wszystkich do Wspólnot posługujących w naszej parafii i Sanktuarium. Bóg każdego powołuje do jakiejś wspólnoty. Nie zostawaj sam. Samotność nie jest wolą Boga.
 1. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
 2. KAROL SZYMAŃSKI, KAWALER I KLAUDIA HYNOWSKA, PANNA. Zapowiedź I.

CZĘŚĆ MATERIALNA

 1. Dziękuję wszystkim, którzy w sobotę 28 października sprzątali nasze Sanktuarium i złożyli ofiarę na kwiaty. W sobotę 4 listopada od 9.00 o posprzątanie Sanktuarium prosimy  5 pierwszych osób z Wojcieszyc-Piaski.  
 1. Dziś jest taca gospodarcza. Za złożone ofiary dziękujemy.
 1. Proszę wszystkich parafian o uporządkowanie grobów na cmentarzu, by na Wszystkich świętych było czysto. Proszę, abyście rzeczy z cmentarza wyrzucali w ramach możliwości do swoich kontenerów domowych. Wkłady można wrzucać do dużego kontenera zbiorczego. Proszę o utrzymanie porządku. Dziękuję.

o. Edward Żakowicz, CR – zmartwychwstaniec

Proboszcz Parafii i Kustosz Sanktuarium