OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 04.04.2021

Ciesząc się zwycięstwem Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa, Drogim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom pragnę w imieniu własnym i całej naszej Wspólnoty Zakonnej przekazać najserdeczniejsze życzenia. Życzymy Wam wielu sytuacji, w których dostąpicie mocy Zmartwychwstania Chrystusa. Niech Jezus ożywia w was to co umarło, niech powrócą do życia wasze miłości, przyjaźnie, niech rozbudzi i umocni wasze nadzieje i pomoże ziścić się waszym planom. Szczęść Boże.

Bardzo dziękuję za przewodniczenie i wygłoszenie Słowa Bożego podczas Liturgii Paschalnej Ojcu Prowincjałowi o. Krzysztofowi i za pomoc duszpasterską w Liturgii Wielkiego Piątku.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim za przygotowanie naszego Parafialnego Kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji o. Danielowi wraz ze Wspólnotą, Państwu Weronice i Łukaszowi Słupik za ufundowanie w tym roku tego pięknego paschału. Dziękuję za przygotowanie liturgii na czas Triduum Paschalnego Ministrantom, Mariankom, Panu Organiście, Panu Kościelnemu. Dziękuję moim współbraciom o. Romualdowi i o. Danielowi za posługę w konfesjonale, bratu Mariuszowi i klerykowi Michałowi za pomoc w przygotowaniu Kościoła. Dziękuję za czynny i żywy udział w liturgii w minionych dniach. Niech Wam wszystkim dobry Chrystus Zmartwychwstały wynagrodzi obfitością swoich łask.

  • Dzisiaj Msze św. jeszcze o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej odmówimy 3 dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia.
  • W Poniedziałek Wielkanocny w II dzień Świąt Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia jest przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce.
  • Z racji oktawy Wielkanocnej w najbliższy piątek  nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie odmawianie nowenny do Boże Miłosierdzia w naszym Sanktuarium po Mszy św. wieczornej.
  • W przyszłą niedzielę 11 kwietnia swoje imieniny obchodzi o. Wincenty. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.
  • Bardzo dziękuję mieszkańcom Skwirzowej za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Bożego w wysokości 204 zł.
  • Dziękuję wszystkim, którzy w miniony  Wielki Czwartek i Wielką Sobotę sprzątali nasze Sanktuarium. W sobotę 10 kwietnia przed południem o posprzątanie sanktuarium prosimy Panie: Marzenę Stefaniak, Beatę Kubicką, Zdzisławę Zwierzyk, Sylwię Witczak, Ewelinę Kwiecień i Katarzynę Pruś.
  • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego”.
  1.  Nasza parafia i Sanktuarium mają nową stronę internetową. Bardzo serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony. www.sulislawice.pl
  1.  Zmarła nasza parafianka Maria Dyl z Sulisławic. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..

                                                                                                           o. Artur Traczewski CR

                                                                                                            kustosz Sanktuarium