V NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.02.2021

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • w środę Św. Scholastyki, dziewicy
 2. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi o. Romuald. Zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 w intencji solenizanta. Życzymy o. Romualdowi wielu łask, zdrowia, Bożych darów i opieki M.B. Suli.
 3. Dzisiaj przed naszym Sanktuarium odbywa się zbiórka na leczenie czteroletniego Marcela Wójcika (pobliskie Rytwiany) u którego zdiagnozowano glejaka nerwu wzrokowego. Rodzice Marcela zwracają się z prośbą o pomoc, leczenie jest bardzo kosztowne. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. W poniedziałek 8 lutego na godz. 19.30 zapraszamy rodziców i dzieci przystępujące w tym roku do I komunii św., na spotkanie z firmą szyjącą stroje komunijne.
 5. We wtorek 9 lutego zapraszamy na Msze św. wieczorną Braci Zewnętrznych, a po Mszy św. na spotkanie do domu zakonnego.
 6. W czwartek 11 lutego zapraszamy wszystkich chorych, niepełnosprawnych w Światowy Dzień Chorego do naszego Sanktuarium na Mszę św. o godz. 12.00 połączoną z namaszczeniem chorych. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. proboszcz. kan. Paweł Bielecki O godz. 11.00 rozpoczniemy modlitwą różańcową przed Najświętszym Sakramentem nasze spotkanie. Serdecznie prosimy rodzinę lub inne osoby o pomoc wszystkim chorym niepełnosprawnym w dotarciu do Sanktuarium.
 7. Tego samego dnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę przez wstaw. Sługi Bożego o. Pawła Smolikowskiego CR
 8. Przy zeznaniu podatkowym prosimy o odpis 1% podatku dochodowego na Stowarzyszenia Miłośników Sanktuarium Maryjnego w Sulisławicach, które wspólnie z parafią troszczy się o nasze Sanktuarium.
 9. Zapraszamy w każda niedzielę o godz. 17.30 na modlitwę różańcową w naszym Sanktuarium prowadzona przez Braci Zewnętrznych.
 10. Na naszym parafialnym cmentarzu zostały postawione dodatkowe dwa kontenery. Zielony i tam wrzucamy tylko szkło (znicze szklane, ale musimy ściągnąć plastikową podstawę i plastikową zatyczkę), natomiast kontener żółty tam wrzucamy tylko plastik. Kontener duży tzw. P7 tam wrzucamy wszystkie inne odpady tzn. wszystkie wieńce, wiązanki, kwiaty żywe i sztuczne oraz wkłady ze zniczy te które wymieniamy i mają pozostałości po parafinie. Bardzo proszę, abyśmy tego przestrzegali, ponieważ kiedy nie będzie segregacji będziemy płacili kary za te nasze śmieci z cmentarza.
 11. Dziękujemy tym osobom, które w sobotę sprzątały nasze Sanktuarium i złożyły ofiarę na kwiaty. W przyszłym tygodniu w sobotę 13 lutego przed południem o posprzątanie Sanktuarium prosimy Panie: Barbarę Banach, Magdalenę Wójcikowską, Beatę Niemczycką, Annę Osuch i Agnieszkę Maziarz.
 12. Zachęcamy do czytania i nabywania: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 13. Zmarły nasze parafianki: Elżbieta Grudzień z Królewic i Ewa Mazur z Ruszczy Płaszczyzna. Polećmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek……