OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA

XVII  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  30.07.2017


1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:

w poniedziałek, 31 lipca, wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;

we wtorek, 1 sierpnia, wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;

W piątek, 4 sierpnia, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.


2. W środę, 2 sierpnia, w kościele parafialnym można uzyskać Odpust Porcjunkuli. Odpust ten pochodzi z tradycji franciszkańskiej. Jest ich patronalnym świętem - Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli. Według legendy św. Franciszek podczas widzenia P. Jezusa i Matki Bożej, za swoje zasługi i na ofertę Jezusa poprosił o łaskę odpustu zupełnego dla wiernych. Nazwa ta pochodzi od małej kaplicy, którą św. Franciszek odbudował i tam zamieszkał. Poszczególni Papierze upowszechniali ten odpust aż do każdego kościoła parafialnego. Trzeba spełnić następujące warunki:

pobożnie nawiedzić kościół parafialny

odmówić ojcze nasz i wierzę w Boga

Przystąpić do spowiedzi

Przyjąć Komunię św.

Pomodlić się w intencji Ojca św.

Wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.


3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00,  a następnie na Mszę św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek Msza św. o godz. 18.00 wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusa wszystkie zniewagi całego świata. O. Andrzej od godz. 14.00 odwiedzi w domach chorych z posługą sakramentalną.


4. W dniach od 4 do 12 sierpnia 2017 r. odbędzie się XXXIV Piesza Pielgrzymka z Sandomierza na Jasną Górę pod hasłem „Nieść światło Ewangelii”. Zapisy w kancelarii parafialnej do dzisiaj.


5. Jest jeszcze kilka miejsc na drugi autobus na pielgrzymkę do Warszawy. Termin – sobota – 12 sierpnia. Koszt – 60zł. Wyjazd o godz. 5.00 z Parafii. Zapisy u o. Andrzeja (tel.691745580) lub w Kancelarii Parafialnej. Proszę o niezwłoczne dokonanie wpłaty za bilet.  Celem pielgrzymki jest Świątynia Opatrzności w Warszawie, oraz inne atrakcje religijne, historyczne czy turystyczne.


6. 5 sierpnia br. w sobotę około godz. 11.40 będziemy gościć pielgrzymów ze Stalowej Woli idących do Częstochowy. Drogich naszych Parafian bardzo prosimy, tak jak w ubiegłym roku, o zorganizowanie poczęstunku dla około 1000 osób. Za przygotowanie posiłku w imieniu organizatorów i własnym serdecznie dziękuję.


7. Zbliża się sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania abstynencji i modlitwy o trzeźwość narodu. Dobre wychowanie młodzieży domaga się właściwej postawy wobec zjawiskom alkoholizmu w rodzinach i w społeczeństwie. Abstynencja wpisuje się  w roztropność życia i dobre wychowanie nowego pokolenia.


8. Herbacianki w Sulisławicach zapraszają wszystkich na piknik w niedzielę, 6 sierpnia, od godz. 15.00, przy Centrum Spotkań Wiejskich (obok OSP). W programie: gry i zabawy dla dzieci z animatorem, pokazy strażackie, darmowa dmuchana zjeżdżalnia, pyszne przekąski, różne herbatki i wata cukrowa. Imprezę uświetni zespół muzyczny Profil. Od godz. 18.00 do 22.00 taneczna zabawa na świeżym powietrzu. Zapraszają serdecznie sulisławskie herbacianki.


9. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną sobotę sprzątali nasze Świątynie. W sobotę 5 sierpnia, o posprzątanie sanktuarium po godz. 19.00 prosimy Panie z Wólki Gieraszowskiej: Martę Pyszczek, Henrykę Bernyś, Anetę Burczy, Anetę Dereń, Iwonę Żugaj. A Kaplicę Panie: Marię Zybała i Marię Korycińską.


10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.


11. Zapowiedzi przedślubne: Sakrament małżeństwa pragną przyjąć:

Krzysztof Maj – kawaler z Gieraszowic, parafia tutejsza, z Magdaleną Jadwigą Maciągowską – panną z Tarnobrzega, parafia Chrystusa Dobrego Pasterza. Zapowiedź II.


o. Andrzej Pakuła CR

wikariusz