OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA

XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  23.07.2017


1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:

w poniedziałek, 24 lipca, wspomnienie św. Kingi, dziewicy;

we wtorek, 25 lipca, święto św. Jakuba Apostoła. Tego dnia imieniny obchodzi bp sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Zachęcamy gorąco do modlitwy za naszego Pasterza.

W środę, 26 lipca, wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców NMP;

w sobotę, 29 lipca, wspomnienie św. Marty.


2. W dniach od 4 do 12 sierpnia 2017 r. odbędzie się XXXIV Piesza Pielgrzymka z Sandomierza na Jasną Górę pod hasłem „Nieść światło Ewangelii”. Zapisy w kancelarii parafialnej do 30 lipca.


3. Jest jeszcze kilka miejsc na drugi autobus na pielgrzymkę do Warszawy. Termin – sobota – 12 sierpnia (uwaga zmiana terminu). Koszt – 60zł. Wyjazd o godz. 5.00 z Parafii. Zapisy u o. Andrzeja (tel.691745580) lub w Kancelarii Parafialnej. Proszę o dokonywanie wpłat za bilet do 30 lipca. Celem pielgrzymki jest Świątynia Opatrzności w Warszawie, oraz inne atrakcje religijne, historyczne czy turystyczne.


4. W każdą środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej, z modlitwą w intencjach pielgrzymów złożonych w stoliku przy wejściu do kościoła.


5. W dniach od 23 do 30 lipca br. obchodzimy 18 – ty Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. W naszym Sanktuarium przez cały tydzień odbywać się będzie zbiórka ofiar do puszki – na pojazdy misyjne. Po każdej Mszy św. w niedziele i przez cały tydzień po Mszy św. wieczornej, na parkingu będziemy błogosławić kierowców i pojazdy. Zachęcamy kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla misjonarzy.


6. 5 sierpnia br. w sobotę około godz. 11.40 będziemy gościć pielgrzymów ze Stalowej Woli idących do Częstochowy. Drogich naszych Parafian bardzo prosimy, tak jak w ubiegłym roku, o zorganizowanie poczęstunku dla około 1000 osób. Za przygotowanie posiłku w imieniu organizatorów i własnym serdecznie dziękuję.


7. Diecezjalne Studium Życia Rodziny w  Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki 2017/2018. Słuchaczami Studium mogą być: młodzież z ukończoną szkołą średnią, studenci, małżonkowie i samotni, rodzice i wychowawcy, katecheci i nauczyciele, pracownicy służby zdrowia. Studium trwa dwa lata; zajęcia są od października do czerwca, odbywają się w soboty, dwa razy w miesiącu i są bezpłatne.

 

8. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną sobotę sprzątali nasze Świątynie. W sobotę 29 lipca przed południem o posprzątanie sanktuarium prosimy Panie z Wólki Gieraszowskiej: Halinę Dybus, Alinę Bryła, Barbarę Kusik, Urszulę Samela, Marię Żyła. A Kaplicę Panie: Sylwię Stępień i Renatę Piątkowską.


9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.


10. Zapowiedzi przedślubne: Sakrament małżeństwa pragną przyjąć

 

Mariusz Żwirek – kawaler z Dmosic parafia tutejsza, z Iwoną Martą Szwagierczak – panną z Bilczy, parafia św. Jadwigi w Świątnikach. Zapowiedź III.

Marcin Bryła – kawaler z Królewic parafia tutejsza, z Martą Elżbietą Chmiel – panną z Warszawy, parafia św. Jadwigi Królowej. Zapowiedź III.

Krzysztof Maj – kawaler z Gieraszowic, parafia tutejsza, z Magdaleną Jadwigą Maciągowską – panną z Tarnobrzega, parafia Chrystusa Dobrego pasterza. Zapowiedź I.


o. Andrzej Pakuła CR

wikariusz