OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA

XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  16.07.2017

 

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

w czwartek bł. Czesława, kapłana

w sobotę Święto. św. Marii Magdaleny


2. W dniach od 4 do 12 sierpnia 2017 r. odbędzie się XXXIV Piesza Pielgrzymka z Sandomierza na Jasną Górę pod hasłem „Nieść światło Ewangelii”. Zapisy w kancelarii parafialnej do 30 lipca.


3. Jest jeszcze  kilka wolnych miejsc na drugi autobus na pielgrzymkę do Warszawy. Termin – sobota – 12 sierpnia (uwaga zmiana daty). Koszt – 60 zł. Zapisy u o. Andrzeja (tel.691745580) lub w Kancelarii Parafialnej. Proszę już o dokonywanie wpłat za bilet. Głównym celem pielgrzymki jest Świątynia Opatrzności w Warszawie, oraz inne atrakcje religijne, historyczne i turystyczne.


4. W każdą środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej, z modlitwą w intencjach pielgrzymów złożonych w stoliku przy wejściu do kościoła.


5. W dniach od 23 do 30 lipca br. obchodzimy 18 – ty Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. W naszym Sanktuarium przez cały tydzień odbywać się będzie zbiórka ofiar do puszki – na pojazdy misyjne. Po każdej Mszy św. w niedziele i przez cały tydzień po Mszy św. wieczornej, na parkingu będziemy błogosławić kierowców i pojazdy. Zachęcamy kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla misjonarzy.


6. 5 sierpnia br. w sobotę około godz. 11.40 będziemy gościć pielgrzymów idących do Częstochowy. Drogich naszych Parafian bardzo prosimy, tak jak w ubiegłym roku o zorganizowanie poczęstunku dla około 1000 osób. Za przygotowanie posiłku w imieniu organizatorów i własnym serdecznie dziękuję.


7. Diecezjalne Studium Życia Rodziny w  Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki 2017/2018. Słuchaczami Studium mogą być: młodzież z ukończoną szkołą średnią, studenci, małżonkowie i samotni, rodzice i wychowawcy, katecheci i nauczyciele, pracownicy służby zdrowia. Studium trwa dwa lata; zajęcia są od października do czerwca, odbywają się w soboty, dwa razy w miesiącu i są bezpłatne.


8. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną sobotę sprzątali nasze Świątynie. W sobotę 22 lipca przed południem o posprzątanie sanktuarium prosimy: Krzysztofę Swajdę, Barbarę Błąd, Barbarę Kurzępa, Bożenę Musiał i Justynę Orzechowską. A Kaplicę Panie: Ewę Dyl i Małgorzatę Kos.

 

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.


10. Zapowiedzi przedślubne:

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

Mariusz ŻWIREK – kawaler z Dmosic parafia tutejsza, z Iwoną Martą SZWAGIERCZAK – panną z Bilczy, parafia św. Jadwigi w Świątnikach. Zapowiedź II.

Marcin BRYŁA – kawaler z Królewic parafia tutejsza, z Martą Elżbietą CHMIEL – panną z Warszawy, parafia św. Jadwigi Królowej. Zapowiedź II.


11. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie. Adam Kaczorowski z Wólki Gieraszowskiej i Juliusz Stanisław Nowak z Wojcieszyc. Polećmy Ich Miłosierdzi Bożemu. Wieczny odpoczynek…..

 

o. Artur Traczewski CR

proboszcz