OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA
XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 25.06.2017


1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:
– W czwartek, 29 czerwca,  Uroczystość Piotra i Pawła. Dzień Papieski. Taca przeznaczona na stolicę Apostolską.

2. W sobotę, 1 lipca, pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 i nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca – wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

3. W niedzielę, 2 lipca, parafia organizuje pielgrzymkę małżeństw i rodzin diecezji sandomierskiej na Święty Krzyż, na ODPUST KRWI PRZENAJŚWIĘTSZEJ. Program: 9.30 – Droga Krzyżowa w intencji rodzin; 12.00 – Msza św.; 13.30 – piknik rodzinny. Koszt – 25 zł/os. Zapisy w kancelarii Parafialnej. Serdecznie zachęcamy.

4. W piątek, 30 czerwca, od godz. 14.00, o. Andrzej CR odwiedzi chorych w domach z Komunią św. Przyśpieszenie spowodowane jest urlopem w lipcu.
5. Na początku wakacji przypominamy o obowiązku świętowania dnia Pańskiego – przez uczestnictwo we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane, powstrzymywanie się od prac niekoniecznych. Przypominamy też o konieczności stosownego stroju w miejscach sakralnych. Stosowny tzn. nie styl plażowy, lecz styl uroczysty i moralny.

6. Parafia organizuje pielgrzymkę do Warszawy. Trasa: Świątynia Opatrzności, Kościół i ogród w Wilanowie Królewskim, Kościoły Starego Miasta i Krakowskiego Przedmieścia, Pałac Prezydencki, Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie, Stadion Narodowy. Termin – sobota – 5 sierpnia. Koszt – 60 zł. Zapisy u o. Andrzeja (tel.691745580) lub w Kancelarii Parafialnej.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną sobotę sprzątali nasze Świątynie. W sobotę 1 lipca o posprzątanie sanktuarium prosimy Panie z Dmosic: Henrykę Gawrońską, Agnieszkę Żurek, Barbarę Zych, Rafała Kamyszka, Angelikę Żurek, Anastazję Abramczyk, Annę Abramczyk. A Kaplicę Panie: Katarzynę Grodecką i Dorotę Grudzień.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.

o. Artur Traczewski CR
Proboszcz