OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA
XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 18.06.2017

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:
– W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
– W sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

2. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Zapraszam do Sanktuarium na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Podczas oktawy Msze św. o godz. 18.00 odprawiane będą za mieszkańców poszczególnych sołectw: 17 czerwca – Dmosic  i Beszyc; 18 czerwca – Ruszczy Płaszczyzna i Skwirzowej; 19 czerwca – Jezior i Ruszczy Kolonii; 20 – czerwca Bazowa i Wojcieszyc; 21 czerwca – Królewic  i Rybnicy; i 22 czerwca – Gieraszowic i Wólki Gieraszowskiej. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek odbędzie się błogosławieństwo dzieci, poświęcenie wianków, ziół i kwiatów.

3. W poniedziałek, 19 czerwca, wypada rocznica święceń kapłańskich bpa Krzysztofa Nitkiewicza. Zachęcamy do modlitwy w intencji Pasterza naszej diecezji.

4. W poniedziałek, 19 czerwca, w godz. 17.00 – 18.00, będą rozdawane płyty i zdjęcia z Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

5. W piątek, 23 czerwca, zakończenie roku szkolnego. Msze św. w intencji uczniów i nauczycieli z ZSP w Sulisławicach o godz. 8.00 w Sanktuarium, a z PSP w Gieraszowicach o godz. 8.00 w Kaplicy.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną sobotę sprzątali nasze Świątynie. W sobotę 24 czerwca o posprzątanie sanktuarium prosimy Panie: Zdzisławę Sygnet, Urszulę Paprocką, Stanisławę Żwirek, Elżbietę Graboń, Halinę Pyszczek. A Kaplicę Panie: Monikę Suma i Dorotę Adamczyk.

7. Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Sanktuarium zaprasza na zebranie sprawozdawczo - wyborcze w sobotę 24 czerwca godz. 16.00 w Domu Parafialnym. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy by chcieli pracować na rzecz naszego Sanktuarium.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.

9. Zapowiedzi przedślubne:
Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

Mateusz KRZYSZTOFIK – kawaler z Kamienia, parafia Przemienienia Pańskiego w Sławnie, z Anną MATUSAK – panną z Sulisławic, parafia tutejsza. Zapowiedź III.

Tomasz Piotr DUL – kawaler z Żupawy, z Angeliką Izabelą PAPKA – panną z Beszyc, parafia tutejsza. Zapowiedź III.

Tomasz Marcin BĄK z Małgorzatą DUBIEL – związanych cywilnie, parafia tutejsza. Zapowiedź III.

Daniel Jacek DUBIEL z Aliną Barbarą KURZĘPA – związanych cywilnie, parafia Tutejsza. Zapowiedź III.

10. W tym tygodniu zmarła nasza parafianka – Waleria Sulicka. Polećmy ją miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

o. Andrzej Pakuła CR
wikariusz