GŁOSZENIA PARAFIALNE
VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26.02.2017

1. W tym tygodniu wspominamy:
w sobotę Święto Św. Kazimierza, Królewicza

2. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post, czyli okres 40 – dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele. W Środę Popielcową rozpoczną się także kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty. Msze św. połączone z posypaniem głów popiołem na znak pokuty w naszym Sanktuarium będą o godz. 8.00, 12.00 i 18.00, w kaplicy o 16.30. W tym dniu taca przeznaczona jest na cele charytatywne Caritas w diecezji.

3. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły. Polega na tym, że jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Prawem o wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia aż do śmierci, natomiast prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia.

4. W piątek Wielkiego Postu zapraszamy do naszego Sanktuarium na Drogę Krzyżową. Dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.15, w kaplicy o godz. 16.30. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy od godz. 17.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek Msza św. wynagradzająca za grzechy całego świata i litania do Serca Pana Jezusa. W tym dniu szczególnie prosimy Boga i miłosierdzie dla nas. w sakramencie pokuty. O. Andrzej w tym dniu odwiedzi zgłoszonych chorych z posługą sakramentalną. W sobotę o godz. 12.00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi i wymiana tajemnic różańcowych.

6. Od tej niedzieli 26 lutego do 3 marca będzie trwał Tydzień modlitwy o trzeźwość narodu. Zachęcamy, aby podjąć dobrowolną abstynencję od alkoholu na okres Wielkiego Postu.

7. W każdą środę odmawiamy Nowennę do Matki Bożej Sulisławskiej i prosimy składać prośby i podziękowania do skarbonki na końcu kościoła. Podczas Nowenny są on  wszystkie odczytywane i polecane Matce Bożej.

8. We wtorek 28 lutego zapraszamy na godz. 18.00 młodzież z klasy III b, która przygotowuje się do sakramenty bierzmowania. Spotkanie rozpoczynamy Mszą św., a następnie w salce parafialnej.

9. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu tj. 5 marca nastąpi wystawienie Cudownego Obrazu Matki Bożej Sulisławskiej w naszym kościele. Będzie można pomodlić się przed obrazem od godz. 8.00 do godz. 19.00.

10. Nasza Parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę do Zakopanego szlakiem sanktuariów maryjnych w dniu 18 marca (sobota). Koszt 50 zł, zapisy u              o. Andrzeja CR. Serdecznie zapraszamy.

11. Z niedzieli na poniedziałek tj. z 12 na 13 marca dekanat organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na nocne czuwanie. Wyjazd w niedzielę około godz. 16.00, powrót w poniedziałek około 5.00 rano. Koszt 50 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej

12. Dziękuję wszystkim, którzy w minioną sobotę sprzątali nasz kościół i kaplicę. W przyszłą sobotę o posprzątanie sanktuarium prosimy osoby z Sulisławic: Barbarę Osuch, Danutę Swajdę, Dorotę Jońca, Iwonę Pietruszko, Dorotę Suma. Kaplicy Panie: Małgorzatę Bernyś i Magdalenę Bernyś.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

14. Zapowiedzi przedślubne:
Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
1. Paweł Radosław DUDA – kawaler z Pęchowa Parafia św. Józefa z Klimontowa, z Joanną Dominiką MUSIAŁ, panną z Wólki Gieraszowskiej Parafia tutejsza. Zapowiedź III.o. Artur Traczewski CR
proboszcz