OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VII  NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
28.05.2017

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus wstępując do nieba przygotowuje nam miejsce w Domu naszego Ojca.

2. W przyszłą niedzielę 4 czerwca, obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Św., a w poniedziałek 5 czerwca święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Te dwa dni według tradycji są w naszym Sanktuarium dniami odpustu, a porządek Mszy św. w Sanktuarium jak w niedzielę. Suma będzie odprawiana przy ołtarzu polowym o godz. 12.30, a po niej odbędzie się procesja Eucharystyczna. Mszy św. będzie przewodniczył o. Wojciech P. Pełka CR z Krakowa – dyrektor Bursy Akademickiej i przełożony naszego domu zakonnego w Krakowie przy ul. Łobzowskiej 10. Osoby niosące chorągwie i feretrony proszę bardzo o przygotowanie ich i włączenie się w procesję. Druhów strażaków zapraszam z pocztami sztandarowymi i proszę o poniesienie baldachimu. Dzieci zapraszam do sypania kwiatków, a wspólnoty liturgiczne do podjęcia służby liturgicznej.

3. Mieszkańców Bazowa, Gieraszowic, Dmosic, Skwirzowej, Wojcieszyc i Ruszczy Płaszczyzna prosimy bardzo o wykonanie koron na zbliżający się 4 czerwca odpust wiosenny i dostarczenie ich w piątej po południu.

4. Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej - Fatima 2017 odbędzie się dopiero 9 czerwca przed południem.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i Mszę św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek Msza św. wynagradzająca za grzechy całego świata. O. Andrzej w tym dniu odwiedzi zgłoszonych chorych z posługą sakramentalną. Natomiast w sobotę zapraszamy na Mszę św. wotywną na godz. 12.00 o Niepokalanym Sercu Maryi i wymianę tajemnic różańcowych.

6. W sobotę, 3 czerwca, wyjeżdża pielgrzymka dzieci komunijnych do Krakowa. Trasa: Łagiewniki, Centrum JP II, Wawel, Galeria Krakowska, Stary Rynek. Wyjazd z pod Kościoła o godz. 6.00, powrót ok. godz. 21.00. Proszę o przygotowanie duchowe, odzież pielgrzymkową i prowiant.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną sobotę sprzątali nasz kościół i kaplicę. W sobotę 03 czerwca o posprzątanie sanktuarium prosimy Panie: Lucynę Gołębiowską, Wiolettę Szeląg, Jolantę Żuber, Ninę Szymańską i Justynę Ciach. A Kaplicę Panie: Ewelinę Chwała i Annę Kaczmarską.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

9. Trwając w roku Jubileuszu 100 lecia Objawień Fatimskich, i mając jeszcze w pamięci główne uroczystości diecezjalne w naszym Sanktuarium, które odbyły się 13 maja, chcemy teraz każdego 13 miesiąca, aż do października wprowadzić nabożeństwo fatimskie. Rozpoczynałoby się to nabożeństwo o godz. 20.00 Mszą św., następnie różaniec fatimski, i około godz. 21.00 procesja ze świecami wokół naszego kościoła wraz z obrazem M.B. Suli.. Już dzisiaj można się zaopatrzyć w świece fatimskie z okapnikami. Wszystkich bardzo zapraszamy.

10. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszk na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Zapowiedzi przedślubne:
Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć

Bartłomiej DUL – kawaler z Ruszczy Płaszczyzna z parafii tutejszej, z Magdaleną
Pietrzak – panną z Knurowa z Parafii Matki Bożej Królowej Świata –        zapowiedź III.

Mateusz KARASIŃSKI – kawaler z Wólki Gieraszowskiej parafia tutejsza z  Pauliną Bach – panną z Trzebiesławic z parafii św. Mikołaja w Łoniowie.     zapowiedź II.

Mieczysław Józef MAJ – kawaler ze Skwirzowej parafia tutejsza z Moniką
Agnieszką DĄBEK – panną z Sandomierza parafia św. Józefa w Sandomierzu.
zapowiedź II.

o. Artur Traczewski CR
proboszcz