OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.05.2017

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu również dzieci z naszej parafii przystąpią do I komunii świętej na Mszy o godz. 12.30. Od dzisiejszej niedzieli do środy przypadają tak zwane dni krzyżowe, podczas których zanosimy swoje błagania do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

2. W niedzielę 4 czerwca, obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Św., a w poniedziałek 5 czerwca święto Najświętszej Maryi Panny , Matki Kościoła, te dwa dni według tradycji są w naszym Sanktuarium dniami odpustu, a porządek Mszy św. w Sanktuarium jak w niedzielę. Suma będzie odprawiana przy ołtarzu polowym o godz. 12.30, a po niej odbędzie się procesja Eucharystyczna. Mszy św. będzie przewodniczył o. Wojciech P. Pełka CR z Krakowa – dyrektor Bursy Akademickiej i przełożony naszego domu zakonnego w Krakowie przy ul. Łobzowskiej 10. Osoby niosące chorągwie i feretrony proszę bardzo o przygotowanie ich i włączenie się w procesję. Druhów strażaków zapraszam z pocztami sztandarowymi i proszę o poniesienie baldachimu. Dzieci zapraszam do sypania kwiatków, a wspólnoty liturgiczne do podjęcia służby liturgicznej.

3. Mieszkańców Bazowa, Gieraszowic, Dmosic, Skwirzowej, Wojcieszyc i Ruszczy Płaszczyzna prosimy bardzo o wykonanie koron na zbliżający się 4 czerwca odpust wiosenny i dostarczenie ich w piątej po południu.

4. W piątek 26 maja rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

5. Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej - Fatima 2017 odbędzie się dopiero 9 czerwca przed południem. Przepraszamy za zmianę terminu.

6. 3 czerwca wyjeżdża pielgrzymka dzieci komunijnych do Krakowa. Chętnych jest więcej jak miejsc w autobusie. Jeżeli znajdzie się jeszcze 15 osób, to wtedy zamówimy drugi autobus i pojadą wszyscy. Trasa: Łagiewniki, Centrum JP II, Wawel, Galeria Krakowska, Stary Rynek. Koszt  40 zł. Zapisy i o. Andrzeja lub w kancelarii. Zachęcamy do takiej formy modlitwy i wypoczynku.
7. Dzisiaj odbywa sie zbiórka ofiar na Instytut Teologiczny w Sandomierzu. Za każdą złotówkę serdeczne Bóg zapłać.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną sobotę sprzątali nasz kościół i kaplicę. W sobotę 27 maja o posprzątanie sanktuarium prosimy rodziców dzieci I komunijnych. A Kaplicę Panie: Danutę Siwak i Annę Grobelską.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

10. Zmarł nasz parafianin Julian Leśniewski z Królewic. Polećmy Go miłosierdzi Bożemu. Wieczny odpoczynek………

11. Zapowiedzi przedślubne:
Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć

Grzegorz Paweł WITASZEK – kawaler z Sulisławic z parafii tutejszej, z
Anną Katarzyną PAŁKĄ – panną z Sandomierza z parafii Matki Bożej Królowej Polski. zapowiedź III.

Bartłomiej DUL – kawaler z Ruszczy Płaszczyzna z parafii tutejszej, z Magdaleną
Pietrzak – panną z Knurowa z Parafii Matki Bożej Królowej Świata –        zapowiedź II.

Mateusz KARASIŃSKI – kawaler z Wólki Gieraszowskiej parafia tutejsza z  Pauliną Bach – panną z Trzebiesławic z parafii św. Mikołaja w Łoniowie.     zapowiedź I.


PROGRAM  PRZYGOTOWAŃ  KOMUNIJNYCH 2017
22 maja (poniedziałek) próba o godz. 16.00
23 maja (wtorek) próba o godz. 16.00
24 maja (środa) próba o godz. 16.00
25 maja (czwartek) próba o godz. 16.00
26 maja (piątek) próba o godz. 16.00., w razie takiej potrzeby
27 maja (sobota) spowiedź o godz.  9.00. Wieczorem,po Mszy św. o godz. 18.00, sprzątanie kościoła przez rodziców dzieci komunijnych.

28 maja (Niedziela) MSZA ŚW. KOMUNIJNA – rozpoczęcie o godz. 12.15. Przewodniczy ks. Proboszcz

Od poniedziałku do piątku – BIAŁY TYDZIEŃ, msze św. o godz. 18.00. Zapraszamy na majówki  o godz. 17.30.

29 maja (poniedziałek) - modlimy się w intencji rodziców, rodzeństwa i dziadków
30 maja (wtorek) - w intencji rodziców chrzestnych (odnowienie chrztu św. - przynosimy świece chrzcielne)
31 maja (środa) - w intencji zmarłych z rodziny
1 czerwca (czwartek) - w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów
2 czerwca (piątek) - w intencji dzieci na całym świecie (składamy dobrowolną ofiarę na rzecz Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieciom).  W imię miłości bliźniego.

3 czerwca (sobota) pielgrzymka do Krakowa. Msza święta w Łagiewnikach o godz. 10.30. Zwiedzanie miasta (Centrum Jana Pawła II, Wawel, Galeria, Rynek). Dziecko ma swoją intencje, w której będziemy się modlić. Wyjazd o godz. 6.00. z przed kościoła. Powrót ok. godz. 21.00. Bierzemy ze sobą alby i różaniec, prowiant i właściwą odzież.

Proboszcz  o. Artur Traczewski CR