OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
02.04.2017

1. Przyszła Niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm będzie miało miejsce na początku każdej Mszy św. Natomiast na rozpoczęcie liturgii o godz. 11.00 zbierzemy się przy starym kościele i stamtąd po poświęceniu palm wyruszymy w procesji do kościoła. Podczas tej Mszy św. odbędzie się konkurs na największą i najpiękniejszą palmę. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

2. W środę 5 kwietnia swoje imieniny obchodzi o. Wincenty. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona w środę o godz. 18.00. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

3. Komendantów i Prezesów Jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu naszej Parafii zapraszamy na plebanię w piątek o godz. 19.00 w celu omówienia świętowania tegorocznej Paschy.

4. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową. Dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.00, w kaplicy o godz. 16.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.

5. W Wielki Wtorek, 11 kwietnia, odbędzie się Drogę Krzyżową w plenerze. Grupy parafialne czy zawodowe będą nieść krzyż. Rozpoczęcie nastąpi w Gieraszowicach o godz. 16.00, a zakończenie w Sulisławicach Mszą św.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy  od godz. 17.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek Msza św. wynagradzająca za grzechy całego świata i litania do Serca Pana Jezusa. O. Andrzej w tym dniu odwiedzi zgłoszonych chorych z posługą sakramentalną.

7. Młodzież gimnazjalną zapraszam na Mszę świętą wieczorną i spotkanie katechetyczne: z klasy IIIa we wtorek, a z klasy IIIb w czwartek. Obecność obowiązkowa, jeśli chce się przyjąć Sakrament Bierzmowania.

8. Dziękuję wszystkim, którzy w minioną sobotę sprzątali nasz kościół i kaplicę. W przyszłą sobotę o posprzątanie sanktuarium prosimy osoby ze Skwirzowej Panie Danutę Knap, Barbarę Drosz, Lucynę Juda, Olgę Kasperczak, Bożenę Pawlik . A Kaplicę Panie: Bożenę Sierpniak i Zofię Borycką.

9. Schola dzisiaj przeprowadza Akcję Palemka wielkanocna - dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele formacyjne scholii. Są jeszcze do nabycia baranki paschalne w cenie 5 zł u Marianek przy wyjściu z kościoła.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.o. Artur Traczewski CR
proboszcz