OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ ŚWIETEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI  01.01.2017


1. Z okazji Nowego Roku 2017 pragniemy naszym drogim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom złożyć najserdeczniejsze życzenia. Przez ręce Maryi – Świętej Bożej Rodzicielki wiele łask od Narodzonego Chrystusa, pomyślności, zdrowia i Błogosławieństwa Bożego.


2. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną inaczej świętem Trzech Króli. Jest to Uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Porządek Mszy św. w naszym Sanktuarium jak w niedzielę. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia. Taca z 6 stycznia przeznaczona jest na Misje. Ministranci rozprowadzają kredę i kadzidło przy wyjściu z kościoła, dochód zebrany przeznaczony jest na potrzeby wspólnoty ministrantów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną sobotę sprzątali sanktuarium i kaplicę. W przyszłą sobotę o posprzątanie sanktuarium prosimy osoby z Sulisławic: Marię Łętowską, Lidię Bis, Jadwigę Ura, Jolantę Łokieć i Barbarę Żuraw. W kaplicy Zofię Chwała mi Wiolettę Nowak.


4. Przypominamy, że od  jutra Msze św. w dzień powszedni będą sprawowane o godz. 8.00.


5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Mszę św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 i wymianę tajemnic różańcowych.


6. Trwają duszpasterskie odwiedziny kolędowe. W tym tygodniu odwiedzimy Parafian według następującego porządku:

Wojcieszyce całe od Sulisławic - 2 stycznia

Wojcieszyce Zgórsko – 2 stycznia

Wojcieszyce Piaski – 2 stycznia

Królewice całe – 3 stycznia

Rybnica cała – 3 stycznia

Bazów – od Państwa Orłowskich – 3 stycznia

Bazów – od Państwa Żugajów w dół – 4 stycznia

Bazów – od Państwa Korycińskich do Państwa Boryckich i Kicińskich

- 4 stycznia

Gieraszowice – od Państwa Sierpniak- 4 stycznia

Gieraszowice – od Państwa Kolasa w stronę Bazowa – 5 stycznia

Gieraszowice – od Państwa Kos do Państwa Dubiel  w stronę Bazowa

– 5 stycznia

Gieraszowice - od Pana Andrzeja Ambroziaka do Państwa Swatek

- 5 stycznia

Wólka Gieraszowska:

od Pani Bryła w górę do Państwa Swajda –  7 stycznia

od Państwa Kucharczyk do Państwa Śmieszek – 7 stycznia

od Państwa Kusik do Państwa Żyła ( przy szosie głównej) –   7 stycznia


Początek kolędy w soboty od godz. 10.00, a w pozostałe dni od godz. 15.00. Prosimy o przyjazd po kapłana wraz z ministrantami, a na zakończenie kolędy o odwiezienie na plebanię.


7. W przyszłą niedzielę 8 stycznia na Mszach św. o godz. 11.00 i 12.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sulisławicach przedstawią „Jasełka”. Bardzo serdecznie zapraszamy. Po tych dwóch Mszach św. dzieci będą zbierały ofiary na wspólny wyjazd.


8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa” oraz „List”.


9. Zapowiedzi przedślubne:

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:


Łukasz Gabriel BĘCZKOWSKI – kawaler z Winiar Parafia św. Trójcy w Zawichoście, z Leną DUBIEL – panną z Gieraszowic Parafia tutejsza. – zapowiedź III.


10. W piątek, 6 stycznia, w godzinach popołudniowych, ks. wikariusz odwiedzi z Komunia św. chorych w domach.o. Artur Traczewski CR

proboszcz