OGŁOSZENIA PARAFIALNE
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
11.06.2017

1. W czwartek 15 czerwca obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Po Eucharystii o godz. 11.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po drogach naszej parafii. W związku, z tym prosimy bardzo o przygotowanie przez mieszkańców ołtarzy. Rybnica ołtarz I przy remizie OSP, Królewice ołtarz II przy Pani Kozłowskiej, Wojcieszyce ołtarz III przy Ośrodku Zdrowia i Sulisławice ołtarz IV na placu sanktuaryjnym. Osoby niosące chorągwie i feretrony bardzo prosimy o przygotowanie ich i włączenie się w procesję. Druhów strażaków prosimy o poniesienie baldachimu i zabezpieczenie trasy procesji Eucharystycznej. Prosimy o udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatków, a wspólnoty liturgiczne do podjęcia służby liturgicznej.

2. Dziewczynki I komunijne, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków odbędzie się w środę 14 czerwca o godz. 16.00.

3. We wtorek 13 maja Mszą św. o godz. 20.00 rozpoczynamy nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. różaniec fatimski i około godz. 21.00 procesja ze świecami wokół naszego kościoła wraz z obrazem M.B. Suli. Bardzo proszę oto, aby grupy parafialne zorganizowały po cztery osoby do niesienia obrazu. Są jeszcze  świece fatimskie z okapnikami do nabycia u Marianek. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną sobotę sprzątali nasz kościół i kaplicę. W sobotę 17 czerwca o posprzątanie sanktuarium prosimy Panie z Dmosic: Magdalenę Musiał, Małgorzatę Mazur, Bożenę Góral, Izabelę Witoń, Elżbietę Skrzynecką. A Kaplicę Panie: Elżbietę Wdowiak i Martę Sygnet.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

6. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka Wanda Sołtys z Królewic. Polećmy Ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

7. Zapowiedzi przedślubne:
Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

Marcin TOMCZAK – kawaler z Wojcieszyc parafia tutejsza z Sarą FRĄCZYK
panną z Suszca, parafia Św. Stanisława B. i M. Zapowiedź II.

Mateusz KRZYSZTOFIK – kawaler z Kamienia parafia Przemienienia Pańskiego w Sławnie z Anną MATUSAK – panną z Sulisławic parafia tutejsza. Zapowiedź I.

Tomasz Piotr DUL – kawaler Żupawy z Angeliką Izabelą PAPKA – panną  z Beszyc parafia tutejsza. Zapowiedź I.

Tomasz Marcin Bąk – związany cywilnie, Parafia tutejsza, z Małgorzatą Dubiel – związaną cywilnie, Parafia tutejsza. Zapowiedź I.

Daniel Jacek Dubiel – związany cywilnie, Parafia tutejsza, z Aliną Barbarą Kurzępa – związaną cywilnie, Parafia Tutejsza. Zapowiedź I.


o. Artur Traczewski CR
proboszcz