OGŁOSZENIA PARAFIALNE

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

22.01.2017


1. W tym tygodniu wspominamy:

we wtorek Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

w środę Nawrócenie Św. Pawła, apostoła

w czwartek Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

w piątek bł. Jerzego Matulewicza, biskupa

w sobotę Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktor Kościoła


2. Stowarzyszenie  Miłośników Sanktuarium Maryjnego w Sulisławicach i Rodzin Katolickich, a także Panie i Panów Sołtysów zapraszamy dzisiaj na godz. 15.00 na opłatek do sali parafialnej.


3. W środę 25 stycznia po Mszy św. wieczornej odbędzie się opłatek dla wspólnoty Galilea. Bardzo serdecznie zapraszamy.


4. W piątek 27 stycznia nasza Parafia będzie przeżywała wizytację biskupią. Ks. ordynariusz w tym dniu odwiedzi szkołę w Sulisławicach, spotka się z osobą chorą w Parafii, nawiedzi kaplicę w Gieraszowicach i pomodli się wraz wiernymi, którzy chodzą do kaplicy na Mszę św., następnie spotka się z rodzicami kapłanów i osób konsekrowanych, którzy pochodzą z naszej parafii, w kościele odbędzie się prezentacja Wspólnot Parafialnych. O godz. 18.00 będzie przewodniczył Mszy św. w intencji Parafian i pielgrzymów. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.  Na Msze św. są również zaproszone dzieci I komunijne wraz z rodzicami i młodzież, która w tym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania też z rodzicami.


5. Dziękuję  wszystkim, którzy w minioną sobotę sprzątali sanktuarium i kaplicę. Bardzo prosimy o posprzątanie naszego kościoła w czwartek przed wizytacją ks. biskupa, Panie: Teresę Żuber, Marzannę Kwiecień, Teresę Czachor, Agatę Kaczor i Zdzisławę Kwiecień. W przyszłą sobotę o posprzątanie sanktuarium prosimy osoby z Sulisławic: Panią Jankowską, Urbańską, Marię Gorazda, Panią Stawiarz i Małgorzatę Abramczyk. W kaplicy Panie: Ewelinę Chwała i Annę Kaczmarską.


6. Spotkanie dla młodzieży klasy III b, odbędzie  się we wtorek  24 stycznie o godz. 18.00. Spotkanie rozpocznie się Mszą św.


7. Przy zeznaniu podatkowym prosimy bardzo o odpis 1% podatku dochodowego na Stowarzyszenie Miłośników Sanktuarium Maryjnego w Sulisławicach, które wspólnie z parafią troszczą się o nasze Sanktuarium.


8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa Niedzielnego”.


9. Zapowiedzi przedślubne:

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:


Łukasz Józef  SZENK – kawaler z Gdańska z parafii NPNMP  w Gdańsku, z Iwoną TWARÓG – panną z Bazowa Parafia tutejsza. – zapowiedź III.

o. Artur Traczewski CR

proboszcz