OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU 09.12.2018

 


1. Msze św. Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszym Sanktuarium dla dorosłych codziennie o godz. 8.00, o 7.30 zapraszamy na wspólnie śpiewane Godzinki. Dla dzieci Roraty wieczorem o godz. 18.00 Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.


2. W tym tygodniu wspominamy:

· w środę Św. Łucji, dziewicy i męczennicy

· w piątek Św. Jana od Krzyża, kapłana doktora Kościoła


3. Trwa akcja „Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom”. Przy wyjściu z Sanktuarium u pana Stefana można nabyć świece Caritas: mała 5 zł, duża 20 zł. Można również nabyć sianko na stół wigilijny, ofiary składane za sianko przeznaczone są na potrzeby wspólnoty Marianek.


4. Dzisiaj też odbywa się zbiórka do puszki na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary.

 

5. We wtorek 11 grudnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę o beatyfikację o. Pawła Smolikowskiego CR.


6. Roznoszenie przez Pana organistę poświęconych opłatków Wigilijnych przebiegać będzie według następującego planu:  w poniedziałek – Wojcieszyce Zagórsko i Wojcieszyce Piaski, we wtorek – Jeziory i Ruszcza Kolonia, w środę – Ruszcza Wieś, w czwartek – Skwirzowa i Beszyce i w piątek – Sulisławice. Opłatki również można nabyć w kancelarii.


7. Dziękuję Sołtysom, którzy zbierają na ogrzewanie naszego kościoła i tym rodzinom, osobom które składają tę ofiarę. Dziękuję mieszkańcom Sulisławic.


8. W tym roku również budujemy żywą szopkę przed naszym Sanktuarium. Dziękujemy już za ofiarowane zwierzęta i prosimy teraz o siano, słomę i owies dla zwierząt.


9. Dziękujemy tym osobom, które w sobotę sprzątały nasze Sanktuarium i kaplicę. W sobotę 15-go grudnia przed południem o posprzątanie Sanktuarium prosimy pierwszych pięć osób z Wólki Gieraszowskiej. A kaplicę w Gieraszowicach Panie: Małgorzatę Walicką i Teresę Stępień.


10. Zachęcamy do czytania i nabywania: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.


11. Zmarła nasza parafianka Henryka Kozłowska z Gieraszowic. Polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie….

 

 

 

 

 

o. Artur Traczewski CR


Kustosz Sanktuarium