OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.02.2018


1. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha św. Zapraszamy do korzystania z sakramentu pojednania podczas każdej Mszy św. w naszym Sanktuarium.


2. W piątek Wielkiego Postu zapraszamy do naszego Sanktuarium na Drogę Krzyżową. Dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.15, a w kaplicy o godz. 16.30. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00.


3. Od 10 do 14 marca w naszej Parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Daniel Hinc CR z Tanzanii. W niedzielę nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas wszystkich Mszy św., a od poniedziałku do środy nauki o godz. 9.30 i 18.00. Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach.


4. Podczas niedzielnego spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek ogłosił specjalny dzień modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Będzie on przeżywany 23 lutego w piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu.


5. W środy odmawiamy Nowennę do M.B. Suli. i prosimy składać prośby i podziękowania do skarbonki na końcu kościoła. Podczas Nowenny są one wszystkie odczytywane i polecane Matce Bożej.


6. W przyszłą drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Odbędzie się zbiórka do puszki na Afrykę.


7. Caritas w Wielkim Poście proponuje akcję dobroczynne. Jedną z nich jest Jałmużna Postna tzn. skarbonki wielkopostne, w które będzie można się zapatrzyć w kościele. Skarbonki przynosimy w Niedzielę Palmową. Drugą akcją jest Baranek Wielkanocny na stół świąteczny w naszym domu z białej czekolady,. koszt 5 zł. Baranki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

 


8. Dziękuję  wszystkim, którzy w minioną sobotę sprzątali sanktuarium i kaplicę. W przyszłą sobotę 24 lutego przed południu o posprzątanie sanktuarium prosimy Panie: Marzenę Mazur, Marzenę Kos, Martę Wyrzykowską, Iwonę Bednarską, Annę Dzieciuch, Krystynę Dzieciuch i Barbarę Witek. Kaplicę w Gieraszowicach Panie: Katarzynę Grodecką i Dorotę Grudzień.


9. Przy zeznaniu podatkowym prosimy bardzo o odpis 1% podatku dochodowego na Stowarzyszenie Miłośników Sanktuarium Maryjnego w Sulisławicach, które wspólnie z parafią troszczą się o nasze Sanktuarium.


10. Wspólnota Galilea zaprasza w każdą środę na wieczór modlitwy do sali parafialnej i do domu Zmartwychwstania w każdy wtorek o godz. 19.00 w Dmosicach.


11. W środę 21 lutego wyjeżdżamy do Krakowa na Uroczystą Msze św. w naszym kościele przy ul. Łobzowskiej 10, z okazji dziękczynienia za ogłoszenie heroiczności cnót o. Pawła Smolikowskiego CR. Wyjazd o godz. 8.00 rano, powrót około 21.00 wieczorem. Koszt 50 zł. Są jeszcze wolne miejsca.


12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego.”

o. Artur Traczewski CR

 

kustosz sanktuarium