OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA

ŚWIĘTEGO

09.06.2019


1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i odpust w naszej Parafii. Bardzo serdecznie witam o. Arkadiusza Kitę CR, przełożonego z Gdańska, który dzisiaj i jutro głosi Słowo Boże. Witam Ojca Prowincjała, który będzie przewodniczył Mszy św. odpustowej o godz.12.30, witam kapłanów zmartwychwstańców, którzy wraz z o. prowincjałem świętują 25 – lecie święceń kapłańskich. Życzymy im wielu łask Bożych, a Nasza Madonna Pani Sulisławska niech Im wyprasza u swojego Syna Dary Ducha św.

Jutro drugi dzień odpustu, święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze św. sprawowane będą w naszym Sanktuarium tak, jak w niedzielę. Dziękuję mieszkańcom Bazowa, Gieraszowic, Dmosic, Skwirzowej, Ruszczy Płaszczyzna i Jezior, którzy wykonali korony i dostarczyli je na czas do Sulisławic.


2. W tym tygodniu wspominamy:

Ø we wtorek Św. Barnaby, apostoła

Ø w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Ø w piątek Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika


3. We wtorek 11 czerwca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę przez wstawiennictwo o. Pawła Smolikowskiego CR.


4. W czwartek 13 czerwca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00 i procesję wokół naszego Sanktuarium.


5. Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Świętej i zakończenie Komunii św. W tym dniu słowo Bożę będzie głosił o. Jarosław Płaza CR z Lwowa i po każdej Mszy św. będzie zbierał ofiary na kościół tam na Ukrainie we Lwowie.


6. W czwartek 20 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W związku z tym prosimy o przygotowanie przez mieszkańców ołtarzy. Ruszcza Kolonia ołtarz I przy remizie OSP. Ruszcza Płaszczyzna ołtarz II przy Pani Kozłowskiej, Jeziory ołtarz III przy Ośrodku Zdrowia i Bazów ołtarz IV na placu. Sanktuaryjnym. Osoby niosące chorągwie i feretrony bardzo prosimy o przygotowanie ich i włączenie się w procesję. Strażaków prosimy o poniesienie baldachimu i zabezpieczenie trasy procesji Eucharystycznej. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów. Tego dnia również na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się I rocznica dzieci komunijnych z ubiegłego roku.


7. Dziękuję wszystkim, którzy w minioną sobotę sprzątali nasze Sanktuarium i kaplicę. W sobotę 15 czerwca przed południem o posprzątanie sanktuarium prosimy pierwszych pięć osób z Wojcieszyc – Piaski. Kaplicę w Gieraszowicach Panie: Magdalenę Bernyś i Ilonę Ciuba.


8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”.


9. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

· TOMASZ MUCHA – kawaler stanu wolnego z URSZULĄ ILONĄ JANKOWSKĄ – panną stanu wolnego. Zapowiedź I.

 

 

 

 

 

o. Artur Traczewski CR

Kustosz Sanktuarium