OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

11.08.2019 r.

 


1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

Ø w środę Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika

Ø w sobotę Św. Jacka, kapłana


2. W imieniu Dyrektora Pielgrzymki i wszystkich pielgrzymów ze Stalowej Woli, jak również w imieniu własnym, składam  serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przygotowywali poczęstunek dla pielgrzymów. Dziękuję mieszkańcom Beszyc, Wólki Gieraszowskiej, Wojcieszyc, Królewic, Gieraszowic, Sulisławic, Dmosic, Ruszczy Płaszczyzna i Jezior. Dziękuję tym, którzy składali ofiary na produkty spożywcze i którzy gotowali. Dziękuję Panu Markowi Maciągowi z Lipnika za pieczywo ofiarowane dla pielgrzymów. Wszystkim jeszcze raz dziękuję.


3. W czwartek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym Sanktuarium będą sprawowane według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświęcenia przyniesionych ziół i kwiatów.


4. Od jutra do środy  zapraszamy do naszego Sanktuarium na rekolekcje ewangelizacyjne prowadzone przez o. Johna Bashobore – misjonarza z Ugandy. Msze św., które są sprawowane codziennie o godz. 12.00 w nowym kościele, przez te trzy dni będą odprawiane w starym kościele. Wszystkie konferencje, modlitwy z uwielbieniem, nabożeństwa będą się odbywały w nowym kościele. We wtorek 13 nie będzie Mszy św. o godz. 20.00 – jeżeli będzie tylko nabożeństwo to po Mszy św. o godz. 18.00.


5. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszam na nowennę przez wstaw. o. Pawła Smolikowskiego CR.


6. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania abstynencji i modlitwy o trzeźwość narodu. Dobre wychowanie młodzieży domaga się właściwej postawy wobec zjawiska alkoholizmu w rodzinach i w społeczeństwie. Abstynencja wpisuje się  w roztropność życia i dobre wychowanie nowego pokolenia.


7. Zbliżamy się do głównych Uroczystości Odpustowych w naszym Sanktuarium. Uroczystości rozpoczniemy już w sobotę 7 września Mszą św. o godz. 18.00, której będzie przewodniczył ks. bp Krzysztof Nitkiewicz – ordynariusz diecezji sandomierskiej. Po Mszy św. wyruszy procesja różańcowa z kopią cudownego obrazu Matki Bożej. Po procesji odśpiewamy Apel Maryjny i rozpoczniemy czuwanie modlitewne przed Mszą św. o godz. 24.00. zwaną pasterką. W niedzielę 8 września Mszy św. odpustowej na ołtarzu polowym o godz. 12.30 będzie przewodniczył ks. kanclerz kurii sandomierskiej ks. kan. dr Roman Janiec. Słowo Boże podczas Mszy św. będzie głosił o. Stanisław Szklarczyk CR, v – ce rektor Wyższego Seminarium Duchowego Zmartwychwstańców w Krakowie.


8. O przygotowanie koron na odpust jesienny prosimy mieszkańców: Rybnicy, Królewic, Wólki Gieraszowskiej, Beszyc, Ruszczy Kolonii i Sulisławic. Parafian posiadających zboże z tegorocznych żniw prosimy o ofiarowanie do poświęcenia i rozdania uczestnikom naszego jesiennego odpustu. Korony prosimy dostarczyć po Mszy św. wieczornej około godz. 19.00 w piątek 6 września.


9. Zapraszamy na Piknik Rodzinny w Sulisławicach, który odbędzie się 18 sierpnia 2019 roku w niedzielę od godz. 14.00 na placu Centrum Spotkań Wiejskich. Zapraszają Herbaciarki.


10. Dziękuję wszystkim, którzy w minioną sobotę sprzątali nasze Sanktuarium. W przyszłą sobotę 17 sierpnia przed południem o posprzątanie sanktuarium prosimy: Barbarę Drzazga, Renatę Ura, Marzannę Szeląg, Balbinę Sławińską i Monikę Stawiarz.


11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”.


12. Zmarł Marian Błajszczak nasz parafianin z Dmosic. Pogrzeb odbędzie się jutro 12 sierpnia o godz. 14.00 w starym kościele. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek……


13. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

· MATEUSZ PIOTR ADAMCZAK – kawaler z KAROLINĄ ANNĄ MALECKĄ – panną. Zapowiedź III.

· GRZEGORZ PIOTR ZGRZEBIEWNIOWSKI - kawaler z PAULINĄ BARBARĄ GOLAŃSKĄ – panną. Zapowiedź II.

· JAKUB TOMASZ KRALA – kawaler z MAGDALENĄ MAŁGORZATĄ OGÓREK – panną. Zapowiedź II.

 

 

 

o. Artur Traczewski CR

Kustosz Sanktuarium