OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

21.04.2019

 


1. Ciesząc się Zwycięstwem Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa, Drogim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom pragnę w imieniu własnym i całej naszej Wspólnoty Zakonnej przekazać najserdeczniejsze życzenia. Życzymy Wam wielu sytuacji, w których dostąpicie mocy Zmartwychwstania Chrystusa. Niech Jezus ożywia w was to co umarło, niech powrócą do życia wasze miłości, przyjaźnie, niech rozbudzi i umocni wasze nadzieje i pomoże ziścić się waszym planom. Szczęść Boże.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim za przygotowanie naszego Parafialnego Kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji o. Danielowi, Pani Weronice, Panie Paulinie i Braciom Zewnętrznym. Dziękuję za przygotowanie liturgii na czas Triduum Paschalnego. Ministrantom, Mariankom, Scholi Parafialnej, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, Strażakom z naszej Parafii. Dziękuję moim współbraciom za posługę w konfesjonale, bratu Mariuszowi za pomoc w przygotowaniu Kościoła. Dziękuję za czynny i żywy udział w liturgii w minionych dniach. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swoich łask.


2. Dzisiaj Msze św. jeszcze o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej odmówimy 3 dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia.


3. W Poniedziałek Wielkanocny w II dzień Świąt Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia jest przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce.


4. Z racji oktawy Wielkanocnej w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego i odpust w Gieraszowicach o godz. 15.00. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie odmawianie nowenny do Boże Miłosierdzia w naszym Sanktuarium po Mszy św. wieczornej.


6. Dziękuję wszystkim, którzy w minioną Wielką Sobotę i Wielki Czwartek sprzątali nasze Sanktuarium i kaplicę. W sobotę 27 kwietnia przed południem o posprzątanie sanktuarium prosimy Panie: Dorotę Kowal, Anetę Żurek, Barbarę Suma, Danutę Nawrot i Katarzynę Stefaniak. Kaplicę w Gieraszowicach Panie: Bożenę Sierpniak i Zofię Borycką.


7. W przyszłą niedzielę odbędzie się taca gospodarcza na inwestycje naszego kościoła.


8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego”.


9. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

· DAMIAN GRZEGORZ PAPROCKI – kawaler stanu wolnego z ALEKSNADRĄ STEPIEŃ – panną stanu wolnego. Zapowiedź III.

· TOMASZ BRONIEK – kawaler stanu wolnego z MARIOLĄ KOS – panną stanu wolnego. Zapowiedź II.

 

 

 

o. Artur Traczewski CR

Kustosz Sanktuarium