OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

05.08.2018 r.

 

 


1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

· poniedziałek – Święto Przemienienia Pańskiego

· środa – wspomnienie Św. Dominika, kapłana

· czwartek – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy

· piątek – Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

· sobota – wspomnienie Św. Klary, dziewicy


 

2. Dzisiaj przybywają do naszego Sanktuarium pielgrzymi ze Stalowej Woli,  Msza św. wspólna dla wszystkich odbędzie się na ołtarzu polowym o godz. 12.15 (to będzie Msza św. zbiorowa z godz. 12.30). Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Prosimy o przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów.


3. Zbliża się 15 sierpnia. W naszym Sanktuarium będzie wystawiony do publicznej czci Cudowny Obraz Matki Bożej Sulisławskiej. Bardzo proszę o zaciągnięcie warty przy Obrazie przez Ochotniczą Straż Pożarną, jak również chętne osoby o zaplanowanie czuwania przy obrazie Matki Bożej. Obraz będzie wystawiony od godz. 8.00 do godz. 19.00. Zapraszam wszystkich do modlitwy przed Cudownym Obrazem Pani Sulisławskiej.


4. Zbliżamy się do Głównych Uroczystości Odpustowych w naszym Sanktuarium, jak i  do zakończenia Jubileuszu 200 – lecia diecezji sandomierskiej. Z tej okazji 10 sierpnia po Mszy św. wieczornej na plebani odbędzie się I spotkanie organizacyjne. Zapraszam Komendantów i Prezesa OSP, Panie i Panów Sołtysów oraz chętne osoby do pomocy przy organizacji uroczystości.

Uroczystości rozpoczniemy już w piątek 7 września Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. procesja różańcowa z kopią cudownego obrazu Matki Bożej i Apel Maryjny. Około godz. 21.00 na ołtarzu polowym odbędzie się koncert „Dla Maryi” w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka. O godz. 24.00 zapraszamy na Pasterkę w naszym Sanktuarium. 8 września słowo Boże podczas Mszy św. będzie głosił ojciec Maciej Sasiak CR były proboszcz z Bytomia, a sumie Odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. bp Krzysztof Nitkiewicz, obecny będzie również Ojciec Prowincjał Krzysztof Jan Swół CR. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. W ten uroczysty dzień zostaną wniesione w darach na ołtarz złote korony i złota sukienka dla Matko Bożej i poświęcona przez księdza biskupa.


5. Bardzo dziękuję Panu Bogusławowi Dziubie za odnowienie krzyża z kruchty naszego kościoła. Bóg zapłać.


6. Zachęcamy do czytania i nabywania: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.


7. W ubiegła niedzielę zbieraliśmy na kolejną ratę na konfesjonał, zebraliśmy 1610,40 gr. Bardzo dziękuję za hojne serca.


8. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną sobotę sprzątali nasze Sanktuarium i kaplicę. W sobotę 11 lipca przed południem o posprzątanie Sanktuarium prosimy Panie: Agnieszkę Teksińską, Marzannę Stefaniak, Ewę Suma, Magdalenę Zych i Annę Krzysztofik. Kaplicę w Gieraszowicach Panie: Halinę Grądziel i Agnieszkę Pruś.


9. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

· DAMIAN JULIAN NAWARA – kawaler stanu wolnego z WERONIKĄ AGNIESZKĄ BĄK – panna stanu wolnego. Zapowiedź I.

 

 

 

 

o. Artur Traczewski CR

 

kustosz Sanktuarium