Parafia Rzymskokatolicka Narodzenia N.M. Panny

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

27 - 670 Łoniów, Sulisławice 91; tel. 15 866 93 62 www.sulislawice.pl

Duszpasterstwo Zmartwychwstańców

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 22.10.2017

1. W tym tygodniu wspominamy:

w sobotę  - świętych Szymona i Judę Tadeusza  - apostołów

2. Nabożeństwa różańcowe w naszym Sanktuarium odprawiane są dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30. Natomiast w Gieraszowicach we wtorki i piątki o godz. 16.30. Najpierw Msza św., a po niej różaniec.

3. 22 października 2017 r. Kościół na wszystkich kontynentach – zarówno w krajach bogatych, jak i biednych – obchodzi Światowy Dzień Misyjny. W Polsce znany jest on jako Niedziela Misyjna. W tym roku towarzyszy jej hasło „Idźcie i głoście”. Tego dnia we wszystkich kościołach i kaplicach świata katolicy swoimi modlitwami i ofiarami materialnymi wspomagają młode i biedne Kościoły na terytoriach misyjnych. Za złożone na ten cel ofiary składamy serdeczne - Bóg Zapłać

4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i modlitwa za bliskich nam zmarłym. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki:

· jednorazowe – modlimy się za zmarłych podczas procesji na cmentarz ok. godz. 12.00

· miesięczne – modlimy się przez cały miesiąc listopad

· roczne – modlimy się przez cały rok w każdą pierwszą środę miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00

Bardzo prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk i zaznaczenie rodzaju  wypominek.

5. Również przed kościołem można nabyć znicze na grób swoich najbliższych, są to znicze z wizerunkiem M.B. Sulisławskiej i jest to cegiełka na nasze Sanktuarium.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną sobotę sprzątali nasze Świątynie. W sobotę 28 października przed południem prosimy Panie: Marię Żugaj, Agnieszkę Twaróg, Jwonę Paprocką, ElżbietęPaprocką, Małgorzatę Paporocką, MałgorzatęJanos. A Kaplicę Panie: Katarzynę Grodecką i Dorotę Grudzień

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Listu.

o. Romuald Półtorak CR

wikariusz