OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 


II NIEDZIELA ADWENTU - 10.12.20171. W tym tygodniu wspominamy:

· w środę wspomnienie św. Łucji, dziewicy, męczennicy

· w czwartek św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła


2. Trwa akcja „Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom 2017”. Przy wyjściu z Sanktuarium Marianki rozprowadzają na stół wigilijny świece Caritas: mała 5 zł, duża 20 zł.


3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00, dzieci komunijne otrzymają poświęcone łańcuszki z cudownym medalikiem.


4. Wspólnota Galilea zaprasza w każdą środę na wieczór modlitwy do sali parafialnej i do domu Zmartwychwstania w każdy wtorek o godz. 19.00 w Dmosicach.


5. Roznoszenie przez Pana organistę poświęconych opłatków Wigilijnych przebiegać będzie według następującego planu: w poniedziałek – Wojcieszyce Zagórsko i Wojcieszyce Piaski, wtorek – Jeziory i Ruszcza Kolonia, środę – Ruszcza Wieś, czwartek – Skwirzowa i Beszyce, piątek – Sulisławice. Opłatki również można nabyć w Kancelarii.


6. Dzisiaj też odbywa się zbiórka po puszki na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary.


7. Dziękujemy Paniom, które dbają o czystość naszych świątyń. W sobotę 16 grudnia  przed południem o posprzątanie Sanktuarium prosimy pierwszych 5 osób z Wojcieszyc, a kaplicę Panie: Halinę Grądziel i Agnieszkę Pruś.


8. W tym roku również będziemy budowali żywą szopkę przed Sanktuarium i dlatego zwracamy się z gorąca prośbą o zwierzęta do szopki. Prosimy, aby 22 grudnia  przywozić zwierzęta. Prosimy też o siano dla zwierząt.


9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

 


10. Zmarli nasi parafianie Tadeusz Grosicki z Sulisławic, Małgorzata Derlaga z Beszyc, pogrzeb Małgorzaty Derlagi 11 grudnia o godz. 13.00 oraz Marianna Drabowicz z Ruszczy Kolonia, pogrzeb 12 grudnia o godz. 13.00. Polećmy zmarłych Miłosierdzi Bożemu. Wieczny odpoczynek….


o. Artur Traczewski CR

kustosz Sanktuarium