OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
16.04.2017

1. Ciesząc się zwycięstwem Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa, Drogim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom pragnę w imieniu własnym i całej naszej Wspólnoty Zakonnej przekazać najserdeczniejsze życzenia. Życzymy Wam wielu sytuacji, w których dostąpicie mocy Zmartwychwstania Chrystusa. Niech Jezus ożywia w was to co umarło, niech powrócą do życia wasze miłości, przyjaźnie, niech rozbudzi i umocni wasze nadzieje i pomoże ziścić się waszym planom. Szczęść Boże.
Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim za przygotowanie naszego Parafialnego Kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego. Dziękuję moim współbraciom za posługę w konfesjonale i bratu Mariuszowi. Dziękuję za czynny i żywy udział w liturgii w minionych dniach. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swoich łask.

2. Dzisiaj Msze św. jeszcze o godz. 8.00, 9.30, 11.00.12.30 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej odmówimy 3 dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego.

3. W Poniedziałek Wielkanocny w II dzień świąt Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia jest przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce.

4. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego i odpust w Gieraszowicach o godz. 15.00. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie odmawianie nowenny do Bożego Miłosierdzia w sanktuarium po Mszy św. wieczornej.

6. Dziękuję wszystkim, którzy w minioną Wielką Sobotę i Wielki Czwartek sprzątali nasz kościół i kaplicę. W sobotę 22 kwietnia o posprzątanie sanktuarium prosimy osoby ze Beszyc Panie: Dorotę Papka, Katarzynę Strojnowską, Beatę Kucwaj, Marzenę Swatek i Justynę Papka. A Kaplicę Panie: Wiesławę Bąk.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Ks. Artur Traczewski
Proboszcz