OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA PALMOWA
09.04.2017

1. Za chwilę będziemy uczestniczyć w najważniejszych dniach w całym roku liturgicznym – w Świętym Triduum Paschalnym. Okazja do spowiedzi świętej od Wielkiego Wtorku do Wielkiego Piątku od 17.30, a w Wielką Sobotę od 10.00 do 13.00.

2. Dzisiaj ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.00. Bardzo serdecznie zapraszamy.

3. W Wielki Wtorek, 11 kwietnia, zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Wszystkich zapraszamy na tę formę modlitwy. Rozpoczęcie nastąpi w Gieraszowicach o godz. 16.00, a zakończenie w Sulisławicach Mszą św.

4. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18.00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Po Mszy św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ołtarza adoracji. Adoracja potrwa do godz. 24.00.

5. Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. Zapraszamy o godz. 9.00 na Ciemną Jutrznię do naszego kościoła. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po zakończonej liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Bożego. Adoracja będzie trwała do godz. 24.00. Podczas Adoracji odmówimy 1. dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego odśpiewamy trzy części Gorzkich Żali. W tym dniu zostaną poświęcone krzyże bierzmowanych i wręczone przez rodziców lub opiekunów. W tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. jeden do syta i dwa lekkie. Zachęcamy wiernych, aby zachowali wstrzemięźliwość od spożywania mięsa także w Wielką Sobotę, aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej. Ofiary składane podczas Adoracji krzyża w Wielki Piątek są przeznaczone na Grób Chrystusa w Ziemi Świętej.

6. Wielką Sobotę zapraszamy na godz. 9.00 na Ciemną Jutrznię. Wieczorem o godz. 20.30 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenie Paschału, będziemy słuchać Słowa Bożego i zaśpiewamy radosne Alleluja. Odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Proszę w tym dniu przyjść ze świecami, zabezpieczonymi przed rozlewaniem się wosku. Całość zwieńczy liturgia eucharystyczna. Uroczysta Rezurekcja odbędzie się w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00 rano. Podczas której obwieścimy wszystkim mieszkańcom naszej Parafii, że Jezus Zmartwychwstał, żyje i działa wśród nas. Osoby niosące feretrony chorągwie proszę o ich przygotowanie oraz poniesienie w Procesji Rezurekcyjnej.

7. Obowiązkowa zbiórka dla ministrantów w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 10.00.

8. Druhów Strażaków proszę bardzo o zaciągnięcie warty honorowej przed Grobem Pańskim. Z Dmosic i Wólki Gieraszowskiej w Wielki Piątek, z Gieraszowic w Wielką Sobotę przedpołudniem, a z Sulisławic po południu. W czasie Procesji Rezurekcyjnej proszę o poniesienie baldachimu.

9. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę w Sulisławicach od godz. 10.00 do godz. 13.00. W Gieraszowicach o godz. 11.00.

10. Dziękuję wszystkim, którzy w minioną sobotę sprzątali nasz kościół i kaplicę. W Wielki Czwartek 13 kwietnia przed południem o posprzątanie sanktuarium prosimy osoby ze Skwirzowej Panie: Katarzynę Tarka, Mirosławę Biało, Ewelinę Papka, Aleksandrę Lis, Małgorzatę Pyszczek i Jolantę Bożenta. A Kaplicę Panie: Halinę Grądziel i Zofie Borycką. Natomiast w Wielką Sobotę 15 kwietnia od godz. 14.00 prosimy 5 pierwszych rodzin z Beszyc.

11. W ubiegłą niedzielę były zbierane ofiary na zapłacenie zrobionych obić wszystkich ławek w naszym kościele. Zebrano 3856 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim.

12. Schola dzisiaj przeprowadza Akcję Palemka wielkanocna - dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele formacyjne scholii.
Skarbonki Miłosierdzia, otrzymane na początku Wielkiego Postu, można już przynosić do Kościoła albo  przez dzieci do szkoły w Sulisławicach czy Gieraszowicach. Bóg zapłać za każdy grosz.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

14. Odeszli do wieczności nasi parafianie Andrzej Adam Ostrowski z Ruszczy Płaszczyzna i Józef Zenon Dubiel z Bazowa. Polećmy ich Miłosierdzi Bożemu. Wieczny odpoczynek……o. Artur Traczewski CR
proboszcz