OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
23.04.2017

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 12.30 odmówimy Koronkę i akt oddania światu Miłosierdziu Bożemu.

2. W poniedziałek jutro 24 kwietnia przypada Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msze św. w naszym Sanktuarium o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy.

3. We wtorek, 25 kwietnia, zapraszam młodzież gimnazjalną z klasy IIIa, a w czwartek, 27 kwietnia, z klasy IIIb, na Mszę św. o godz. 18.00 i katechezę do bierzmowania na Plebanii. Spotkanie ostatnie podsumowujące. Obecność obowiązkowa (z dzienniczkami praktyk).

4. W środę, 26 kwietnia, zapraszam rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00, następnie spotkanie organizacyjne dotyczące przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

5. W poniedziałek, 24 kwietnia, odbędzie się odprawa uczestników tegorocznego Mini-Emaus. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, po czym spotkanie na Plebanii.
6. W sobotę, 20 maja, z Parafii wyjeżdża pielgrzymka dziękczynna młodzieży bierzmowanych do Częstochowy. Jest jeszcze kilkanaście wolnych miejsc dla chętnych. Koszt 40 zł. Zapisy u o. Andrzeja lub w Kancelarii.

7. W czwartek 27 kwietnia w naszym Sanktuarium odbędzie się Dzień Skupienia dla dekanalnych ojców duchownych diecezji sandomierskiej. Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz.

8. W sobotę 13 maja w również naszym Sanktuarium odbędzie się Główna Uroczystość Diecezjalna z okazji Jubileuszu 100 lecia Objawień M.B. Fatimskiej. Uroczystości rozpoczną się na ołtarzu polowym modlitwą różańcową o godz. 11.00. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza. Obecny będzie ks. biskup Edward Frankowski i o. Prowincjał Krzysztof Swół CR. Będzie organizowana Agapa dla wszystkich pielgrzymów, dlatego zwracamy się do mieszkańców wszystkich wiosek o możliwość upieczenia ciasta i pod sobotami rozłożenia na stołach.

9. Dzisiaj w całej Polsce jak również w naszej Parafii odbywa się zbiórka do puszki na rzecz ofiar wojny w Syrii. Jest to akcja nazwana „Rodzina Rodzinie”. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Dziękuję wszystkim, którzy w minioną Sobotę sprzątali nasz kościół i kaplicę. W sobotę 29 kwietnia o posprzątanie sanktuarium prosimy osoby ze Beszyc Panie: Beatę Kucwaj, Monikę Papka, Lucynę Kubicką, Ewę Wrona i Grażynę Sulicką A Kaplicę Panie: Jolantę Bryła i Agnieszkę Fudala.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.
o. Artur Traczewski CR
proboszcz