OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

29.01.2017


1. W tym tygodniu wspominamy:

we wtorek Św. Jana Bosko, kapłana


2. W czwartek 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w naszym Sanktuarium będą sprawowane według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. w Gieraszowicach. Na początku każdej Mszy św. poświecimy świece. Bardzo proszę o przeniesienie ze sobą gromnicy. W tym dniu również obchodzimy XXI Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Polećmy Panu Bogu Zmartwychwstańców pracujących w tym Sanktuarium, niech Pani Sulisławska obdarza wszelkimi łaskami. Taca z tego dnia jest przeznaczona na wsparcie kontemplacyjnej wspólnoty zakonnej Sióstr Klarysek w Sandomierzu.


3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu. W piątek od godz. 17.30 o. Andrzej odwiedzi zgłoszonych chorych jak również w sobotę od godz. 14.00. O godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy całego świata i litania do Serca Jezusowego. W sobotę o godz. 12.00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi Panny i wymiana tajemnic różańcowych.


4. Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea z Radomia zaprasza na Wieczór Chwały 10 lutego w piątek o godz. 19.00, w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Radomiu ul. Kwiatkowskiego 104. Nasza Wspólnota Galilea zaprasza również w każdą środę na spotkania po Mszy św. wieczornej do domu zakonnym.


5. Dziękuję wszystkim, którzy w czwartek przed wizytacją biskupa sprzątali nasz kościół i w sobotę. W przyszłą sobotę o posprzątanie sanktuarium prosimy osoby z Sulisławic: Martę Czachor, Anetę Maciąg, Danutę Dyl, Ewę Banasik i Janinę Oszczudłowską. W kaplicy Panie: Monikę Kolasa i Zofię Ambroziak.


6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa Niedzielnego”.


7. Zapowiedzi przedślubne:

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:


Kamil Sebastian KRUPA – kawaler z Sulisławic Parafia tutejsza , z Magdaleną Rozwitą GRABSKĄ – panną z Sulisławic Parafia tutejsza. – zapowiedź I.


o. Artur Traczewski CR

proboszcz