OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
26.03.2017

1. W naszej Parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Bardzo serdecznie witam o. Wojciecha Maliszewskiego CR z Poznania, który przyjął moje zaproszenie i zgodził się przygotować nas duchowo na święta Zmartwychwstania Chrystusa. Życzę o. Wojtkowi Darów Ducha św. i wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Dzisiaj nauki na każdej Mszy św., a od poniedziałku do środy nauki o godz. 9.30 i 18.00 ( nie będzie Mszy św. rano o godz. 8.00 ). Rekolekcje również będą jednocześnie w Gieraszowicach. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie i umieszczony na stronie internetowej.

2. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową. Dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.00, w kaplicy o godz. 16.30. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy parafian i pielgrzymów.

3. Caritas w Wielkim Poście proponuje dobroczynne akcje. Jedną z nich jest jałmużna postna. Drugą akcją jest baranek wielkanocny na stół świąteczny w naszym domu z białej czekolady, koszt 5 zł. Baranki do nabycia u Marianek przy wyjściu z kościoła.

4. Organizujemy konkurs na najdłuższą i najpiękniejszą palmę, który odbędzie się oczywiście w Niedzielę Palmową. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

5. W Wielki Wtorek, 11 kwietnia, odbędzie się Drogę Krzyżową w plenerze. Grupy parafialne czy zawodowe będą nieść krzyż. Rozpoczęcie nastąpi w Gieraszowicach o godz. 16.00, a zakończenie w Sulisławicach Mszą św.

6. W sobotę 1 kwietnia przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na Msze św. wotywną o godz. 12.00 o Niepokalanym Sercu Maryi i wymianę tajemnic różańcowych.

7. Dziękuję wszystkim, którzy w minioną sobotę sprzątali nasz kościół i kaplicę. W przyszłą sobotę o posprzątanie sanktuarium prosimy osoby ze Skwirzowej Panie Bożenę Sendrowicz, Bożenę Kusal. Annę Bartyzel, Danutę Mróz i Marzenę Gorczyca. A Kaplicę Panie: Marię Zybała i Marię Korycińską.

8. W środę 29 marca po Mszy św. wieczornej zapraszamy do salki parafialnej na uwielbienie Pana wraz ze Wspólnotą Galilea.

9. Dziękujemy mieszkańcom za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. Bazów 241 zł, Ruszcza Płaszczyzna 330 zł., Skwirzowa 330 zł, Królewice 235 zł,  Beszyce 302 zł, Suliszów 300 zł, Dmosice 365 zł,  Wólka Gieraszowska 350 zł, i Gieraszowice 400 zł. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.o. Artur Traczewski CR
proboszcz