OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
07.05.2017

1. Dzisiaj w niedzielę nazwaną Niedzielą Dobrego Pasterza przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa Dobrego Pasterza.

2. W poniedziałek 8 maja obchodzić będziemy Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa, męczennika i Patrona Polski. Msze św. w naszym Sanktuarium o godz. 8.00, 12.00 i 18.00.

3. W sobotę 13 maja w naszym Sanktuarium odbędzie się Główna Uroczystość Diecezjalna z okazji Jubileuszu 100 lecia Objawień M.B. Fatimskiej. Uroczystości rozpoczną się na ołtarzu polowym modlitwą różańcową o godz. 11.00. O godz. 12.00 Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem księży biskupów i o. Prowincjała. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

4. W czwartek 11 maj o godz. 19.00 ostatnie spotkanie organizacyjne przed Uroczystościami Jubileuszowymi. Zapraszamy Stowarzyszenia nasze, a także Prezesów Ochotniczych Straży Pożarnych.

5. W niedzielę 14 maja bardzo serdecznie zapraszamy małżeństwa z naszej Parafii na Dekanalny Dzień Skupienia dla małżeństw. Rozpoczynamy o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i sakramentem pojednania. Następnie konferencja, przerwa na kawę, a o godz. 18.00 Msza św. Zapraszamy chętne małżeństwa do skorzystania z tego czasu jaki nam daje Bóg. Proszę o zgłoszenie małżeństwa w zakrystii lub w kancelarii.

6. Publiczny Zespół Szkół im. Oddziału Partyzanckiego  „Jędrusie” w Sulisławicach 16 maja br. obchodzi 11 rocznicę nadania Szkole imienia. Msza św. dziękczynna będzie sprawowana o godz. 10 45. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

7. W środę, 17 maja o godz. 18.00 ks. bp Krzysztof Nitkiewicz udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowanie. Ogarnijmy młodzieży i ich rodziców naszymi modlitwami.

8. Przygotowania do Sakramentu Bierzmowania:
- środa, 10 maja, Msz św. o godz. 18.00, po czym próba bierzmowanych;
- czwartek, 11 maja, Msza św. godz. 18.00, po czym próba bierzmowanych;
- poniedziałek, 15 maja, Msza św. godz. 18.00, po czym próba bierzmowanych;
- wtorek, 16 maja, Msza św. godz. 18.00, po czym sprzątanie kościoła;
- sobota, 20 maja, pielgrzymka dziękczynna bierzmowanych do Częstochowy.
Wyjazd o godz. 7.00. Powrót o godz. 21.00.
Obecność na próbach obowiązkowa.

9. Od 19 maja na ekranach kin można oglądać wyjątkowy film: „Teraz i w godzinę śmierci”. To wielka opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach pojedynczych ludzi. Produkcja powstawała na czterech kontynentach przez kilka lat. Ukazuje, że różaniec to modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe… Gorąco zachęcam do wybrania się do kina.

10. W sobotę 20 maja w naszym Sanktuarium Matko Bożej Sulisławskiej odbędzie się Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej - Fatima 2017. O godz. 12.00 uroczystą Mszą św. rozpoczniemy ten Festiwal. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania młodych talentów.

11. Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony wtorek i sobotę sprzątali nasz kościół i kaplicę. W sobotę 13 maja po południu o posprzątanie sanktuarium prosimy 5 osób z Dmosic. A Kaplicę Panie: Zofię Chwała i Wiolettę Nowak

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności Marianna Stawiarz z Sulisławic. Polećmy Ją miłosierdzi Bożemu – Wieczny odpoczynek ….

14. Zapowiedzi przedślubne:
Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

Karol OPALA – kawaler z Wiązownicy z parafii św. Michała Archanioła, z
Iwoną Anną KUŚMIERZ – panną z Ruszczy Płaszczyzna parafia tutejsza –  zapowiedź II.
Grzegorz Paweł WITASZEK – kawaler z Sulisławic z parafii tutejszej, z
Anną Katarzyną PAŁKĄ – panną z Sandomierza z parafii Matki Bożej Królowej Polski  -  zapowiedź I.

o. Artur Traczewski CR
proboszcz