OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
19.03.2017

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:
- w poniedziałek Uroczystość św. Józefa, oblubienicy NMP
- w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

2. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową. Dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.00, w kaplicy o godz. 16.30. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy parafian i pielgrzymów.

3. Od 25 do 29 marca w naszej Parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Wojciech Maliszewski CR z Poznania. W niedzielę nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas wszystkich Mszy św., a od poniedziałku do środy nauki o godz. 9.30 i 18.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 8.00). Cały program rekolekcji wywieszony jest w gablotce i umieszczony na stronie internetowej.

4. Rekolekcje Wielkopostne dla Kół Żywego Różańca Diecezji Sandomierskiej odbędą się w Diecezjalnym Ośrodku Turystyki i Formacji Chrześcijańskiej „Augustianum” w Radomyślu nad Sanem od 21 marca do 2 kwietnia br. Całkowity koszt uczestnictwa 110 zł. Chętnych do wzięcia udziału prosimy o zapisywanie się w kancelarii. W gablocie jest cały program rekolekcji.

5. We wtorek 21marca zapraszam gimnazjalistów z klasy III b na Mszę św. o godz. 18.00 i katechezę na Plebanii, w ramach formacji do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
6. W piątek 24 marca spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych na Mszy św. o godz. 18.00, potem na plebanii odebranie alb i rozmowa na temat uroczystości komunijnej. 20 marca mija termin wpłaty za alby. Koszty według zamówienia i informacji podanej dzieciom na lekcji religii.

7. Caritas w Wielkim Poście proponuje dobroczynne akcje. Jedną z nich jest jałmużna postna, czyli skarbonki wielkopostne, w które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Skarbonki przynosimy w Niedzielę Palmową. Drugą akcją jest baranek wielkanocny na stół świąteczny w naszym domu z białej czekolady, koszt 5 zł. Baranki do nabycia u Marianek przy wyjściu z kościoła.
Schola parafialna przygotowuje już palemki na Niedzielę Palmową.

8. Parafia ogłasza konkurs na najdłuższą i najpiękniejszą palmę, który odbędzie się oczywiście w Niedzielę Palmową. Przewidziane są nagrody.

9. W Wielki Wtorek, 11 kwietnia, organizujemy Drogę Krzyżową w plenerze. Różne grupy parafialne czy zawodowe będą nieść krzyż. Rozpoczęcie nastąpi w Gieraszowicach o godz. 16.00, a zakończenie w Sulisławicach Mszą św.

10. Dziękuję wszystkim, którzy w minioną sobotę sprzątali nasz kościół i kaplicę. W przyszłą sobotę o posprzątanie sanktuarium prosimy osoby ze Skwirzowej Panie Halinę Krala, Henrykę Kaniewską, Ewę Karaś, Stanisławę Maj i Martę Bajur. A Kaplicę Panie: Sylwię Stępień i Renatę Piątkowską.

11. Dziękujemy mieszkańcom za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. Rybnica 200 zł, Jeziory 335 zł, Ruszcza Kolonia 270 zł, Sulisławice 1030 zł i  Wojcieszyce 250 zł. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.o. Artur Traczewski CR
proboszcz