OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA
30.04.2017

1. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj i nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Zapraszamy na godz. 17.30 na wspólne śpiewanie Litanii do naszego Sanktuarium. W kaplicy we wtorki i piątki o godz. 16.30. W tym roku w całej diecezji sandomierskiej jak i we wszystkich parafiach Zmartwychwstańczych w Polsce czytane będą rozważanie napisane przez o. Stefana Koperka CR o naszym Sanktuarium Maryjnym.

2. W środę 3 maja przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski. Msze św. będą według porządku niedzielnego w naszym Sanktuarium. W Gieraszowicach o godz. 15.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i Mszę św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek Msza św. wynagradzająca za grzechy całego świata. O. Andrzej w tym dniu odwiedzi zgłoszonych chorych z posługą sakramentalną. Natomiast w sobotę zapraszamy na Mszę św. wotywną o godz. 12.00 o Niepokalanym Sercu Maryi i wymianę tajemnic różańcowych.

4. W sobotę, 6 maja, zapraszam rodziców dzieci komunijnych na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie organizacyjne.

5. W środę, 17 maja o godz. 18.00 ks. bp Krzysztof Nitkiewicz udzieli naszej młodzieży sakramentu  bierzmowanie. Ogarnijmy młodzieży i ich rodziców naszymi modlitwami.

6. W sobotę, 20 maja, z Parafii wyjeżdża pielgrzymka dziękczynna młodzieży bierzmowanych do Częstochowy. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc dla chętnych. Koszt 40 zł. Zapisy u o. Andrzeja lub w Kancelarii.

7. W sobotę 13 maja w naszym Sanktuarium odbędzie się Główna Uroczystość Diecezjalna z okazji Jubileuszu 100 lecia Objawień M.B. Fatimskiej. Uroczystości rozpoczną się na ołtarzu polowym modlitwą różańcową o godz. 11.00. O godz. 12.00 Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem księży biskupów i o. Prowincjała. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

8. Dziękuję wszystkim, którzy w minioną Sobotę sprzątali nasz kościół i kaplicę. We wtorek 2 maja o posprzątanie sanktuarium prosimy osoby ze Beszyc Panie: Marię Łukawską, Annę Skrok, Katarzynę Zimolong, Małgorzatę Papka i Agnieszkę Szczebiotowską. Na sobotę 6 maja prosimy Panie: Dorotę Glica, Elżbietę Grudzień, Małgorzatę Rewera, Magdalenę Przybyłek i Marzenę Papkę. A Kaplicę Panie: Małgorzatę Walicką i Teresę Stępień.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności Tadeusz Stawiarz. Polećmy Go miłosierdzi Bożemu – Wieczny odpoczynek ….

11. Zapowiedzi przedślubne:
Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć

Karol OPALA – kawaler z Wiązownicy z parafii św. Michała Archanioła, z
Iwoną Anną KUŚMIERZ – panną z Sulisławic parafia tutejsza – zapowiedź I.
o. Artur Traczewski CR
proboszcz