OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12.03.2017

1. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy do naszego Sanktuarium na Drogę Krzyżową. Dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.00, w kaplicy o godz. 16.30. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Bardzo serdecznie zapraszamy parafian i pielgrzymów do wspólnej modlitwy.

2. Od 25 do 29 marca w naszej Parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Wojciech Maliszewski CR z Poznania. W niedzielę nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas wszystkich Mszy św., a od poniedziałku do środy nauki o godz. 9.30 i 18.00. Cały program rekolekcji wywieszony jest w gablotce i umieszczony na stronie internetowej.

3. Dzisiaj wyjeżdża  dekanalna pielgrzymka do Częstochowy na nocne czuwanie. Zbiórka przed Kościołem o godz. 15.45.

4. Pielgrzymka do Zakopanego wyjeżdża 18 marca o godz. 5.00 rano z przed Kościoła. Proszę o przygotowanie intencji osobistej, mocnych butów, ciepłej odzieży i prowiantu.

5. W dniu dzisiejszym modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Odbywa się też zbiórka do puszki na Afrykę. W czasie Wielkiego Postu trwa akcja Pomóż dzieciom z Afryki. Zbieramy stare niepotrzebne telefony komórkowe. Prosimy je przynosić do Kościoła, na Plebanię lub do katechety w szkole.

6. Rekolekcje Wielkopostne dla Kół Żywego Różańca Diecezji Sandomierskiej odbędą się w Diecezjalnym Ośrodku Turystyki i Formacji Chrześcijańskiej „Augustianum” w Radomyślu nad Sanem od 21 marca do 2 kwietnia br. Całkowity koszt uczestnictwa 110 zł. Chętnych do wzięcia udziału prosimy o zapisywanie się w kancelarii. W gablocie jest cały program rekolekcji.

7. We wtorek 14 marca zapraszam gimnazjalistów z klasy IIIA na Mszę św. o godz. 18.00 i katechezę do sakramentu bierzmowania na Plebanii. Obecność obowiązkowa.

8. W piątek 24 marca spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych na Mszy św. o godz. 18.00, potem na plebanii odebranie alb i rozmowa o uroczystościach komunijnych. Proszę o wpłatę sumy za alby do 20 marca. Koszty według zamówienia i informacji podanej dzieciom na lekcji religii.

9. Caritas w Wielkim Poście proponuje akcje dobroczynne. Jedną z nich jest jałmużna postna tzn. skarbonki wielkopostne w które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Skarbonki przynosimy w Niedzielę Palmową. Drugą akcją jest baranek wielkanocny na stół świąteczny w naszym domu z białej czekolady, koszt 5 zł. Baranki do nabycia u Marianek przy wyjściu z kościoła.
Natomiast Schola Parafialna przygotowuje palemki na Niedzielę Palmową.

10. Dziękuję wszystkim, którzy w minioną sobotę sprzątali nasz kościół i kaplicę. W przyszłą sobotę o posprzątanie sanktuarium prosimy pierwsze pięć osób ze Skwirzowej. A Kaplicę Panie: Ewę Dyl i Małgorzatę Kos.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.o. Andrzej Pakuła CR
wikariusz