OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
05.03.2017

1. Podczas dzisiejszej niedzieli wystawiony jest Cudowny Wizerunek Matki Bożej Sulisławskiej. Będzie można pomodlić się przed obrazem do godz. 19.00. Obok obrazu pokazany jest projekt nowych korony, które zostały skradzione w 1940 roku. Chcemy wrócić do nich, zrobić je i umieścić na Cudownym Obrazie.

2. Wraz ze Środę Popielcową rozpoczął się także czas tzw. komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Św. Zapraszamy do korzystania z sakramentu pojednania podczas każdej Mszy św. w naszym Sanktuarium.

3. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy do naszego Sanktuarium na Drogę Krzyżową. Dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.00, w kaplicy o godz. 16.30. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w Wielkim Pości w każdą niedzielę o godz. 17.00. Bardzo serdecznie zapraszamy parafian i pielgrzymów do wspólnej modlitwy.

4. Od 25 do 29 marca w naszej Parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Wojciech Maliszewski CR z Poznania. W niedzielę nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas wszystkich Mszy św., a od poniedziałku do środy nauki o godz. 9.30 i 18.00. Cały program rekolekcji wywieszony jest w gablotce i umieszczony na stronie internetowej.

5. W każdą środę odmawiamy Nowennę do Matki Bożej Sulisławskiej i prosimy składać prośby i podziękowania do skarbonki na końcu kościoła. Podczas Nowenny są on  wszystkie odczytywane i polecane Matce Bożej.

6. Z niedzieli na poniedziałek tj. z 12 na 13 marca dekanat organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na nocne czuwanie. Wyjazd w niedzielę około godz. 16.00, powrót w poniedziałek około 5.00 rano. Koszt 50 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

7. Pielgrzymka do Zakopanego wyjeżdża 18 marca o godz. 5.00 rano z przed Kościoła. Osoby zapisane proszę o uregulowanie kosztów pielgrzymki do końca tego tygodnia. Proszę o przygotowanie intencji osobistej, mocnych butów, ciepłej odzieży i prowiantu.
8. W przyszłą drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Odbędzie się zbiórka do puszki na Afrykę. W tym roku odbędzie się również akcja Pomóż dzieciom z Afryki, zbierać będziemy stare niepotrzebne telefony komórkowe w okresie Wielkiego Postu. Dokładne informacje u o. Andrzeja.

9. Rekolekcje Wielkopostne dla Kół Żywego Różańca Diecezji Sandomierskiej odbędą się w Diecezjalnym Ośrodku Turystyki i Formacji Chrześcijańskiej „Augustianum” w Radomyślu nad Sanem od 21 marca do 2 kwietnia br. Całkowity koszt uczestnictwa 110 zł. Chętnych do wzięcia udziału prosimy o zapisywanie się w kancelarii. W gablocie jest cały program rekolekcji.

10. Dziękuję wszystkim, którzy w minioną sobotę sprzątali nasz kościół i kaplicę. W przyszłą sobotę o posprzątanie sanktuarium prosimy osoby z Sulisławic: Beatę Kubicką, Zdzisławę Zwierzyk, Magdalenę Zych, Ewę Matusak, Ewę Suma, Marzannę Stefaniak, Agnieszkę Teksińską i Sylwię Witczak. Panie: Marzenę Dąbrowską i Barbarę Swatek.

11. Caritas w Wielkim Poście proponuje akcje dobroczynne. Jedną z nich jest jałmużna postna tzn. skarbonki wielkopostne w które będzie można zaopatrzyć się u o. Andrzeja. Skarbonki przynosimy w Niedzielę Palmową. Drugą akcją jest baranek wielkanocny na stół świąteczny w naszym domu z białej czekolady, koszt 5 zł. Baranki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.o. Artur Traczewski CR
proboszcz