OGŁOSZENIA PARAFIALNE

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

15.01.2017


1. We wtorek 17 stycznia obchodzimy Dzień Judaizmu. Niech nasza modlitwa będzie pamięcią o narodzie Izraelskim.


2. Od 18 do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.


3. Spotkanie dla młodzieży klasy III a, która przygotowuje się sakramentu bierzmowania odbędzie się 17 stycznia 2017 r. o godz. 18.00 (Msza św. i katecheza na Plebanii).


4. W czwartek 19 stycznia przypadają imieniny br. Mariusza Zięby CR, życząc br. Mariuszowi daru zdrowia, obfitości łask Bożych i opieki B.B. Suli. zapraszamy tego dnia o godz. 18.00 do udziału w Mszy św. w intencji solenizanta.


5. W niedzielę 22 stycznia na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy i wręczymy dzieciom komunijnym książeczki do nabożeństwa.


6. Stowarzyszenie  Miłośników Sanktuarium Maryjnego w Sulisławicach i Rodzin Katolickich, a także Panie i Panów Sołtysów zapraszamy w niedzielę 22 stycznia na godz. 15.00 na opłatek i wspólne kolędowanie do sali parafialnej.


7. W piątek 27 stycznia nasza Parafia będzie przeżywała wizytację biskupią. Już dziś bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, której będzie przewodniczył biskup Krzysztof Nitkiewicz z Sandomierza.


8. Dziękuję  wszystkim, którzy w minioną sobotę sprzątali sanktuarium i kaplicę. W przyszłą sobotę o posprzątanie sanktuarium prosimy osoby z Sulisławic:  Jadwigę Kiliańską, Dorotę Zięba, Leokadię Kiliańską, BeatĘ Wincenciak, Monikę Tomczyk i Izę Mazoń. W kaplicy Panie Danutę Siwak i Annę Grobelską.


9. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie, bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy za przyjęcie nas. Za złożone ofiary, smaczne poczęstunki i miłą atmosferę. W poniedziałek 16 stycznia jeszcze kolęda dodatkowa, dla tych których nie było w domu, a chcieliby przyjąć kapłana.


10. Przy zeznaniu podatkowym prosimy bardzo o odpis 1% podatku dochodowego na Stowarzyszenie Miłośników Sanktuarium Maryjnego w Sulisławicach, które wspólnie z parafią troszczą się o nasze Sanktuarium.


11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz „List” i „Biblii”.


12. Zapowiedzi przedślubne:

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:


Łukasz Józef  SZENK – kawaler z Gdańska z parafii NPNMP  w Gdańsku, z Iwoną TWARÓG – panną z Bazowa Parafia tutejsza. – zapowiedź II.o. Artur Traczewski CR

proboszcz